Co interesuje Youtuberów? Łapki i subskrypcje. To trochę niesprawiedliwa opinia, bo oczywiście większość twórców zaczyna od małych kanałów, służących im do przekazywania swoich przemyśleń lub dzielenia się wiedzą, którą posiada niewiele osób. Jednak w życiu większości Youtuberów przychodzi czas, gdy szuka sposobów na szybki rozwój swojego kanału. Jak to zrobić? Twórz zabójcze tytuły, angażuj swoją społeczność i koniecznie… kup Youtube łapki. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej! 

1. Twórz niestandardowe miniatury i zabójcze tytuły

W świecie przeładowanym informacjami ludzie rozwinęli umiejętność bardzo szybkiego przyjmowania komunikatów marketingowych. To może być powód, dla którego krótkie reklamy wideo są tak modne. Na Youtube czas oglądania to średnio zaledwie kilkadziesiąt sekund, dlatego musisz nieustannie zastanawiać się, jak przyciągać uwagę swoich widzów na dłużej.

Z tego samego powodu coraz trudniej jest zachęcić użytkowników platformy, by w ogóle odtworzyli Twój film i w ten sposób wpłynąć na swoje wyświetlenia Youtube. Jak możesz sprawić, by Twoje filmy miały więcej wyświetleń? Posłuży Ci do tego miniaturka. Oprócz tytułu filmu ma ona kluczowe znaczenie dla zachęcenia do kliknięcia – powinna być interesująca, budzić emocje lub po prostu śmieszyć.

Oprócz wyświetlania w wynikach wyszukiwania YouTube miniaturka będzie również używana jako podgląd, gdy ktoś umieści Twój film w swojej witrynie. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach. Oto, co Google zaleca dla Twoich miniatur:

  • Rozdzielczość 1280X720 (minimalna szerokość 640 pikseli).
  • format graficzny JPG, .GIF, .BMP lub .PNG.
  • wielkość poniżej 2 MB.
  • Proporcje obrazka 16:9.

Kolejna kwestia to tytuł Twojego filmu. To właśnie on może przyciągnąć uwagę potencjalnych widzów, gdy przeglądają Youtube. Użytkownicy chętniej klikną i obejrzą film, jeśli będzie zawierał jakąś obietnicę ciekawego kontentu, a może odpowiedzi na nurtujące ich pytanie. Jednak tworzenie wciągających tytułów nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze, postaraj się, aby tytuł był opisowy, ale na tyle krótki, aby nie został ucięty podczas wyświetlania. Spraw, aby była ekscytujący i interesujący, ale nie uciekaj się do tytułów typu clickbait. I nie zapomnij podać słów kluczowych do wyszukiwania, najlepiej w pierwszej połowie tytułu.

2. Użyj komunikatu call to action, aby zebrać łapki w górę

Jeśli widz obejrzy Twój film, a potem po prostu odejdzie, być może nie poczuł potrzeby zrobienia czegokolwiek innego, aby zaangażować się w Twój kanał. Istnieją cztery główne rodzaje działań użytkownika: subskrybowanie kanału, lajki na Youtube, udostępnienie filmu oraz pozostawienie komentarza. Masz kilka opcji, aby wezwać swoich widzów do podjęcia jednego z tego typu działań:

Bezpośrednia wzmianka w filmie – powiedz wprost do użytkowników Youtube: „łapki w górę!”

Plansze końcowe – tu znów możesz poprosić widzów o dawanie lajków lub komentowanie;

Opisy wideo – przez wielu youtuberów lekceważone, są dobrym miejscem na umieszczenie linku do swojej witryny lub profilu w mediach społecznościowych,

3. Lajki na youtube – kup youtube likes, by rozkręcić swój kanał

Początki kanału bywają trudne – konkurencja jest ogromna, a wymyślenie oryginalnego i ciekawego contentu może graniczyć z cudem. Oprócz Twojej osobowości, wiedzy i umiejętności, które przede wszystkim powinny sprzyjać rozwojowi kanału, warto w pierwszej fazie zainwestować w niego nieco pieniędzy. Lajki YT oraz subskrypcje można kupić, co błyskawicznie przełoży się na to, ile łącznie masz polubień oraz wyświetleń i rozkręci Twój kanał, wywołując efekt kuli śnieżnej (kolejne YT lajki oraz subskrypcje przybywać będą same, ponieważ algorytm Youtube będzie wybijać Cię wyżej wraz ze wzrastającą popularnością). Opcja „kup like” to więc przede wszystkim świetne rozwiązanie dla nowych youtuberów.

Potraktuj to jako inwestycję jak każdą inną – przy rozwoju kanału będziesz musiał zapewne zainwestować w lepszy mikrofon, oświetlenie itp. Kup lajki i zapewnij błyskawiczną popularność swojego kanału. Subskrypcje Youtube kup już dziś!

4. Nawiąż kontakt z innymi twórcami

Nie myśl o innych twórcach jako o konkurencji, ale jako o swoich kolegach i koleżankach, od których możesz zawsze wiele się nauczyć.  Dlatego koniecznie komentuj filmy innych Youtuberów, a także pisz pod ich postami na Facebooku czy Instagramie. Najlepiej też staraj się pisać merytoryczne komentarze, których treść nie ogranicza się tylko do „super” albo „bardzo fajny film”. Po co to robić? Po pierwsze możesz poznać ciekawych ludzi, ale przede wszystkim w ten sposób Twój kanał oraz media społecznościowe stają się widoczne dla widowni innych twórców. Takie działanie pomoże Ci więc zdobyć lajki i nowe subskrypcje w stosunkowo łatwy sposób.

5. Angażuj się w swoją społeczność

Twoi widzowie oczekują od Ciebie regularnej aktywności zarówno w serwisie Youtube, jak i na każdym portalu społecznościowym, który prowadzisz. Dlatego w miarę możliwości, szczególnie na etapie, gdy Twoja widownia jest jeszcze niewielka, staraj się odpowiadać na komentarze na YT i zapytania swoich widzów, wchodzić z nimi w interakcję. Zawsze dobrym pomysłem jest też zwrócić się do nich z pytaniem o to, jaki kontent chcą oglądać na Twoim kanale, czy też może chcą „zamówić” jakiś konkretny temat, który ich nurtuje a o którym ich zdaniem możesz mieć coś ciekawego do powiedzenia. Takie działania dają lajki, subskrypcje i generalną popularność Twojego kanału.