Istnieje pięć obszarów, w których pacjenci często starają się zmienić. „Większość pacjentów, których widzimy, pragnie odświeżenia twarzy, powiększenia piersi, poprawy brzucha (szczególnie po ciąży lub utracie wagi), usunięcia niepożądanych kieszeni tłuszczu lub poprawy konturów nosa”, mówi. Te wspólne tematy sprawiają, że niektóre procedury są tak dobrze znane. Lifting twarzy, peelingi chemiczne i BOTOX® (toksyna botulinowa) odświeżają twarze, implanty piersi są powszechnymi procedurami powiększania piersi, zakładki brzucha dotyczą problemów brzucha, liposukcja leczy niechciany tłuszcz, a plastyka nosa (prace nosa) są używane do zmiany konturów nosa.

Branża chirurgii plastycznej rozwija się, a dzięki rozwojowi medycyny i wzrostowi liczby wyszkolonych chirurgów plastycznych nasze możliwości nie ograniczają się już do klasyki. Więcej zabiegów jest dostępnych dla tych, którzy chcą przygryźć i schować mniej konwencjonalne obszary. Zapotrzebowanie pacjentów, zwiększone wyrafinowanie chirurgiczne i krótsze czasy gojenia przyczyniły się do wzrostu procedur takich jak brachioplastyka (lifting ramienia), implanty owłosienia twarzy, plastyka powiek (operacja powiek) i odmładzanie pochwy. Więc jakie są niektóre z najnowszych procedur, o których jeszcze nie słyszałeś? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Lifting twarzy wampirów

Nie, to nie jest tytuł filmu o potworach. Vampire Face Lift to nieinwazyjny zabieg odmładzający skórę, a nie zabieg chirurgiczny, który wykorzystuje PRP (osocze bogatopłytkowe) w celu wzmocnienia skóry twarzy, uniesienia brwi, zmniejszenia widocznych zmarszczek i zmarszczek, a nawet koloryt skóry, a także promowania gojenia i regeneracja komórek.

PRP to surowica wytwarzana przy użyciu płytek krwi z własnej krwi pacjenta, którą następnie wstrzykuje się w twarz w celu promowania naturalnych zdolności leczniczych skóry i powolnych oznak starzenia. Po pobraniu niewielkiej ilości krwi zabieg na twarz zajmuje około 30 minut. Wyniki są widoczne w ciągu kilku tygodni i zaleca się dwie lub trzy sesje, aby uzyskać pełny efekt. Okres powrotu do zdrowia po liftingu wampirów jest minimalny, a pacjenci mogą spodziewać się delikatnej wrażliwości i zaczerwienienia w miejscu, w którym wykonano zastrzyki.

Dimpleplastyka

Jak sama nazwa wskazuje, dimpleplastyka to minimalnie inwazyjna procedura tworzenia wgłębień na policzkach lub podbródku i stała się coraz bardziej popularna w ostatnich latach. Wgłębienia są postrzegane jako atrakcyjna cecha twarzy w zachodniej kulturze, a naturalne dołeczki są w rzeczywistości nieprawidłowością mięśniową powstałą w wyniku luki w mięśniu wypalającym (policzkowym) i powodują lekkie wgniecenie w skórze. Dimpleplastyka zajmuje około pół godziny, aby sztucznie stworzyć podobne wcięcie.

Zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym chirurg wykonuje małe nacięcie w mięśniu wypalacza od jamy ustnej, co powoduje wgłębienie. Chociaż jest to procedura minimalnie inwazyjna, pacjenci nadal muszą zachować ostrożność przez kilka dni po zabiegu. Antybakteryjne płyny do płukania jamy ustnej i antybiotyki mogą być przepisywane w celu utrzymania nacięcia w czystości. Wyniki są widoczne za około dwa tygodnie.

Plastyka powiek (operacja powiek)

Obszar wokół oczu może być jednym z pierwszych na naszej twarzy, który wykazuje oznaki starzenia. Skóra powiek może opadać i powodować matowy, zmęczony wygląd, a nadmiar skóry wokół oczu może przyczynić się do pojawienia się starzenia. Plastyka powiek jest terminem medycznym określającym operację powiek i może obejmować chirurgiczne wzmocnienie górnej i dolnej powieki. To ulepszenie może oznaczać usunięcie złogów tłuszczu, które powodują obrzęki wokół oczu, zaciśnięcie i wygładzenie jednej lub obu powiek, oraz usunięcie nadmiaru skóry, co pomaga zmniejszyć widoczność linii i stworzyć bardziej młodzieńczy, o jasnych oczach wygląd.

Plastyka powiek jest zabiegiem chirurgicznym, a czasy rekonwalescencji różnią się w zależności od rodzaju wykonanej pracy, chociaż większość pacjentów może spodziewać się nawet dwóch tygodni gojenia, zanim wyniki będą w pełni widoczne.

Brachioplastyka (lifting ramienia)

Z wiekiem skóra wokół ramion rozciąga się, a złogi tłuszczu mogą sprawiać wrażenie niezdefiniowanych i obwisłych. Brachioplastyka jest formą modelowania sylwetki, która rzeźbi i usuwa niechcianą skórę z ramienia, tworząc bardziej szczupły i młodzieńczy wygląd. Termin obejmuje szeroki zakres procedur, w tym usuwanie skóry, usuwanie tłuszczu i napinanie skóry. Brachioplastyka może również obejmować transfer tłuszczu, w którym tłuszcz jest usuwany z jednego obszaru ciała, takiego jak ramię, i umieszczany w innym obszarze, takim jak tyłek lub pierś.

Jak zwykle w przypadku takich procedur chirurgicznych, czas powrotu do stanu ramienno-plastycznego wynosi od dwóch do trzech tygodni.

Otoplastyka (Ear Lift)

Prawdopodobnie słyszałeś o liftingu twarzy, piersi, a nawet szyi, ale innym popularnym zabiegiem kosmetycznym jest otoplastyka (lifting ucha). Otoplasty odnosi się do szeregu różnych zabiegów chirurgii plastycznej, w tym zmniejszenia wielkości ucha, przypinania ucha (zwanego pinnaplastyką i stosowanego do korekcji wystających uszu) oraz zmiany kształtu ucha. Proces wymagany dla którejkolwiek z tych procedur jest minimalnie inwazyjny i na ogół przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. W zależności od rodzaju operacji, którą chcesz wykonać, zwykle polega to na tym, że chirurg wykonuje małe nacięcie za uchem, usuwając chrząstkę, a następnie przypinając lub zszywając ucho do pożądanego kształtu.

Podczas powrotu do zdrowia po otoplastyce uszy mogą być zdrętwiałe i delikatne. Szwy muszą być suche, dopóki nie zostaną usunięte, zwykle po około tygodniu. Po dwóch tygodniach operacja powinna zostać całkowicie wyleczona, a ostateczne wyniki widoczne.

Implanty do włosów na twarzy

Być może słyszałeś o implantach włosów, popularnej opcji chirurgii plastycznej, która pomaga w leczeniu wypadania włosów i łysienia typu męskiego. Teraz dla tych, którzy chcą pełniejszej brody, wąsów, bokobrodów lub grubszych brwi, ale nie mogą ich naturalnie wyhodować, implanty włosów na twarzy są opcją. Nowa procedura polega na usuwaniu mieszków włosowych ze skóry głowy i starannym wszczepianiu ich w twarz jeden po drugim. Zwykle wykonywany w znieczuleniu miejscowym, procedura wykorzystuje setki drobnych przeszczepów włosów w zależności od pożądanej gęstości włosów na twarzy. Po zakończeniu procesu szczepienia obszar musi być całkowicie suchy przez około pięć dni. Po dwóch tygodniach włosy wypadną, a po trzech miesiącach odrosną grubsze i pełniejsze, nawet jeśli w okolicy nigdy wcześniej nie rosły włosy.

Odmładzanie pochwy

Odmładzanie pochwy lub chirurgia rekonstrukcyjna pochwy odnosi się do szerokiego zakresu zabiegów niechirurgicznych i chirurgicznych wykonywanych w okolicy pochwy i mają na celu zmniejszenie zwiotczenia, poprawę satysfakcji seksualnej, ściśnięcie ścian pochwy i pomoc w odbudowie pochwy zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie po porodzie. Procedury mogą obejmować laserowe i radiowe zabiegi zaciśnięcia kanału wewnętrznego, chirurgii chirurgicznej redukcji warg i monsplastyki, która zmniejsza złogi tłuszczu w łonie łonowej (znajdującej się nad pochwą).

W zależności od rodzaju leczenia okres rekonwalescencji w przypadku większości operacji odmładzania pochwy wynosi od jednego do trzech tygodni.

Operacja ginekomastii (usuwanie piersi u mężczyzn)

„Chirurgia estetyczna staje się coraz bardziej bezinteresownym zajęciem, a kobiety i mężczyźni szukają leczenia” – mówi dr Sweeney. Podczas gdy redukcja piersi u kobiet jest bardziej powszechna, operacja usuwania piersi u mężczyzn jest również popularną procedurą dla mężczyzn. Terminem technicznym określającym nadmiar tkanki piersi u mężczyzn jest ginekomastia, którą widzą mężczyźni z powodu przyrostu masy ciała lub braku równowagi hormonów płciowych testosteronu i estrogenu. Operacja ginekomastii lub redukcja mammaplastyki polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu przez liposukcję, usunięciu nadmiaru skóry za pomocą technik wycięcia lub kombinacji tych dwóch.

Czas powrotu do zdrowia zwykle wynosi od dwóch do trzech tygodni, a pełne efekty obserwuje się po trzech do sześciu miesiącach. Blizny są powszechne, ale jeśli procedura zostanie wykonana prawidłowo, prawdopodobnie z czasem znikną.

Żadna procedura kosmetyczna, w tym te wymienione powyżej, nie jest pozbawiona ryzyka. Upewnij się, że odwiedzasz certyfikowanego chirurga chirurga plastycznego w profesjonalnej klinice. Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek procedury należy zawsze zadawać lekarzowi pytania dotyczące ryzyka i niezbędnych kroków do powrotu do zdrowia. A ponieważ jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek operacja kosmetyczna była objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, koniecznie zapytaj z góry o koszt każdej operacji.