Można śmiało powiedzieć, że ostatnio znacznie lepiej zaznajomiliśmy się z naszymi workami pod oczami, dzięki miesiącom wpatrywania się w twarz podczas spotkań Zoom i masek na twarz, co czyni je jedyną widoczną częścią twarzy, gdy jesteśmy publicznie. Dodatkowo, z niepokojem powodującym wiele nieprzespanych nocy (nie wspominając o żniwach związanych z nauką w domu i wypaleniem w domu!), Patrzymy na imponujące worki pod oczami.

Pytanie brzmi: co możemy z nimi zrobić? Cóż, po pierwsze, możesz je objąć, tak jak wydaje się robić wielu użytkowników TikTok. Tak, dobrze to przeczytałeś – na platformie mediów społecznościowych pojawił się nowy trend polegający na podkreślaniu worków pod oczami za pomocą brązowego cienia do powiek i eyelinera. Zamiast je zakrywać, użytkownicy pracują nad znormalizowaniem worków pod oczami, do czego jesteśmy tu całkowicie.

Nieprzekonany? Jeśli nadal chcesz zmniejszyć swoje cienie pod oczami, musisz zająć się przyczyną za nimi. Czy to brak snu czy zimna, twarda genetyka (więcej o tym później)? I chociaż krem pod oczy z pewnością może pomóc, zbyt często uważa się go za rozwiązanie, które naprawi wszystko, podczas gdy w rzeczywistości ich możliwości mogą być nieco ograniczone. Wiesz, co mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć, więc poniżej dowiemy się, co powoduje cienie pod oczami, jak najlepiej je powstrzymać, a następnie co zrobić, gdy się pojawią …

DLACZEGO MAM CIEMNE KRĘGI?

Najlepszym sposobem na przezwyciężenie czegoś jest zrozumienie przyczyn. Cienie pod oczami mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Może to być spowodowane utratą objętości, co dzieje się naturalnie wraz z wiekiem i powoduje wyraźniejsze doliny łez. Może to być spowodowane nadmierną pigmentacją (znaną jako hiperpigmentacja, może mieć to wpływ nawet na pochodzenie etniczne). Cienie pod oczami mają jakiś element genetyczny. Niektóre grupy etniczne, takie jak Azjaci i Azjaci z południowego wschodu, mogą mieć dziedziczne przebarwienia i u niektórych osób w rodzinie występowały obrzęki dolnych powiek spowodowane wypadaniem tłuszczu ”- wyjaśnia.

Oprócz konsekwencji kosmetycznych, cienie pod oczami mogą wskazywać na problemy związane z naszym zdrowiem. Są to jedne z pierwszych oznak, że czujemy się wyczerpani lub nie otrzymujemy wystarczającej ilości niezbędnych produktów (na przykład snu, wody i składników odżywczych), których potrzebujemy. Ale wraz z kilkoma taktycznymi aplikacjami do makijażu i poprawkami stylu życia, powinieneś być w stanie pozbyć się worków.

JAK SIĘ LEPIEJ WYSYPIAĆ?

Zacznij od popracowania nad rutynowym snem tam, gdzie możesz. Może to obejmować ustalenie wcześniejszej i bardziej regularnej pory snu, rezygnację z niebieskiego światła przed snem i unikanie kofeiny wieczorami.

JAK CZĘSTO NALEŻY PIĆ WODĘ?

Jeśli jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka, dużo wody zrobi to samo na cienie pod oczami. Woda nie tylko wypłukuje toksyny, takie jak sól (która jest związana z tworzeniem worków pod oczami), ale także zwiększa przepływ krwi i wypełnia odwodnioną skórę, która może wydawać się bardziej cienka i delikatna. Nawilżona skóra jest pulchna i dlatego tworzy większą objętość, dzięki czemu cienie pod oczami są mniej widoczne

CZY RETINOL LECZY CIEMNE KRĘGI?

Wszyscy wiemy, że retinol ma imponujące właściwości przeciwdziałające efektom starzenia, złoty standardowy składnik może być również darem niebios, jeśli chodzi o leczenie cieni pod oczami.

Serum pod oczy z retinolem jest niezbędne do stabilizacji melanocytów (komórek skóry tworzących pigmenty, które przyczyniają się do powstawania cieni), aby zapobiec przebarwieniom. Zagęszcza również skórę właściwą, poprawia teksturę, wygładza linie i zmarszczki oraz ukrywa fioletowe odcienie skóry.

CZY KOFEINOWANA PIELĘGNACJA SKÓRY LECZY CIEMNE KRĘGI?

Kofeina nie tylko pomaga nam czuć się bardziej przytomnymi, ale może też pomóc nam wyglądać na bardziej przytomnych. Kofeina nakładana na skórę sprzyja zwężeniu naczyń krwionośnych (zwężenie naczyń krwionośnych pod oczami), co może prowadzić do zmniejszenia obrzęków.

JAKI BRAK POWODUJE CIEMNE KRĘGI?

Bogata w witaminy pielęgnacja skóry jest zawsze dobrym pomysłem, ale istnieją pewne witaminy, które mogą być korzystne dla skóry wokół oczu.

Zawsze polecam serum bogate w witaminę C klientom z cieniami pod oczami. Zapewnia potężną ochronę antyoksydacyjną, która zwalcza wolne rodniki spowodowane stresem i może powodować hiperpigmentację.

Jeśli chodzi o niedobory w diecie, cienie pod oczami zostały powiązane z niedoborem witaminy B12. Spróbuj dodać więcej tłustych ryb, jajek i mleka, jeśli brakuje Ci tej witaminy, lub wypróbuj suplement diety .

JAK MOGĘ NA TRWAŁE POZBYĆ SIĘ Z CIEMNYCH KRĘGÓW?

Jeśli wypróbowałeś wszystkie domowe środki, ale nie poczułeś widocznej różnicy, warto rozważyć wypełniacz . Zabieg może być bezpieczny i skuteczny w rękach wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty.

Poduszki tłuszczowe pod naszymi oczami z czasem kurczą się, co prowadzi do utraty objętości. Może to spowodować powstanie pustego obszaru, który z kolei rzuca cień pod oczami. Jeśli to jest przyczyną twoich cieni pod oczami, jedynym sposobem leczenia jest wstrzyknięcie pod oczy odrobiny wypełniacza. Wypełniacz unosi skórę i nieznacznie zmniejsza zagłębienie powodujące cienie. Dodatkowo wypełniacz pomoże ukryć purpurowy odcień skóry z powodu nieszczelnych naczyń krwionośnych. Cienie pod oczami mogą być spowodowane takimi czynnikami, jak hiperpigmentacja, nieszczelne naczynia krwionośne lub utrata objętości.