Korea wywołuje falę w branży kosmetycznej, a jednym z ich najnowszych przedsięwzięć jest wykorzystanie fermentacji w celu ulepszenia składników do pielęgnacji skóry i stworzenia sfermentowanych produktów do pielęgnacji skóry. Od zarania dziejów ludzie wytwarzali produkty do pielęgnacji skóry z naturalnych i jadalnych składników. Wydaje się, że ich sposób na unowocześnienie procesu to stosowanie fermentacji i włączanie tych materiałów probiotycznych.

Obecnie koreańskie firmy kosmetyczne używają klasycznych składników, takich jak wodorosty morskie i żeń-szeń, łącząc je z procesem fermentacji, aby wytwarzać probiotyczne produkty do pielęgnacji skóry, które są doskonałe dla Twojej skóry. Jeszcze zanim pojawiły się probiotyczne produkty do pielęgnacji skóry i kosmetyków, Azjaci praktykowali już nakładanie na twarz przetworzonej lub sfermentowanej żywności, takiej jak jogurt, w celu pielęgnacji trądziku.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ważnych faktach związanych ze sfermentowanymi i probiotycznymi produktami do pielęgnacji skóry.

Jak wygląda proces fermentacji?

Co to jest fermentacja i jak wpływa na twoją skórę? Fermentacja to starożytna sztuka przedłużania okresu przydatności do spożycia żywności przy użyciu soli lub innych konserwantów. Podczas fermentacji bakterie będą się odżywiać skrobią i cukrem, wytwarzając w tym procesie kwas mlekowy.

Oprócz kwasu mlekowego fermentacja umożliwia namnażanie składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B , pomocne enzymy i kwasy tłuszczowe Omega 3. Ta metoda poprawia smak potraw i jakość składników odżywczych.

Niedawno firmy odkryły, że stosowanie tego samego procesu w produktach do pielęgnacji skóry okazuje się korzystne dla ogólnego stanu zdrowia skóry. Ponieważ dobre bakterie są odpowiednie dla narządów wewnętrznych i jelit, stosowanie ich na zewnątrz również przyniosło doskonałe rezultaty.

Możesz nawet łączyć te produkty z większością linii makijażu i kosmetyków, takich jak Tony Moly. To dlatego, że Tony Moly ma sfermentowane produkty, takie jak Chok Chok Green Tea Watery Cream, który zawiera w 100% czystą sfermentowaną zieloną herbatę.

Kto może najwięcej skorzystać ze sfermentowanych produktów do pielęgnacji skóry?

Nie musisz brać pod uwagę każdego trendu, który pojawia się na twojej drodze. Zanim zdecydujesz się na użycie probiotycznych produktów do pielęgnacji skóry, musisz wiedzieć, czy są one zgodne z Twoją skórą. Podczas gdy większość rodzajów skóry nie przeszkadza w stosowaniu sfermentowanej pielęgnacji skóry, musisz słuchać własnych potrzeb i problemów ze skórą.

Oto kilka osób, które mogą ulepszyć swoją rutynę dzięki probiotycznej pielęgnacji skóry:

Wrażliwa skóra

Ogólnie rzecz biorąc, osobom o wrażliwej skórze trudno jest znaleźć produkty zgodne z ich typem skóry. Dzieje się tak, ponieważ mają dużą podatność na uszkodzenia i podrażnienia oraz niską zdolność do samodzielnej naprawy. Dobre bakterie zawarte w sfermentowanych produktach do pielęgnacji skóry mogą pomóc w stworzeniu warstwy ochronnej dla osób o tak wrażliwej skórze.

Skóra skłonna do trądziku

Probiotyczne produkty do twarzy są idealne dla osób z problemami z pryszczami i skórą skłonną do trądziku. Lactobacillus to rodzaj bakterii wytwarzanych w procesie fermentacji. Uważa się, że jest to przydatne narzędzie przeciw trądzikowi. Mając to na uwadze, produkty probiotyczne zawierające jogurt lub Lactobacillus mogą być świetne w profilaktyce i leczeniu trądziku. Powinieneś szukać produktów, które zawierają określone bakterie lub ogólnie po prostu krem ​​na bazie jogurtu.

Mieszkańcy miasta

Jeśli mieszkasz w mieście, możesz odczuwać suchość i podrażnienie spowodowane zanieczyszczeniem, a stres może przyczynić się do złej skóry. Probiotyk może pomóc stworzyć warstwę ochronną na twarzy i zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, które dostają się na skórę. Pożywienie i mikroelementy zawarte w produktach probiotycznych mogą pomóc w walce ze smogiem i gromadzeniem się kurzu.

Produkty fermentacyjne dla innych typów skóry

Wrażliwa skóra i skóra ze skłonnością do trądziku są optymalne dla sfermentowanych produktów do pielęgnacji skóry. Zanim jednak zaczniesz używać sfermentowanego produktu, powinieneś sprawdzić swoją ulubioną blogerkę kosmetyczną, aby uzyskać wgląd. Niektóre produkty mogą, ale nie muszą być odpowiednie dla Twojej skóry suchej, tłustej lub mieszanej. Jeśli interesuje Cię jakiś produkt, spróbuj sprawdzić, czy w sklepie jest próbnik, lub kup mniejszą butelkę, zanim zdecydujesz się na zakup większej butelki. Nawet jeśli mówi się, że niektóre produkty są idealne dla Twojego rodzaju skóry, musisz sprawdzić, jak reaguje na to Twoja twarz.

Wniosek

Będziesz potrzebować pomocy probiotycznych produktów do pielęgnacji skóry, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście, z całym dymem, kurzem i zanieczyszczeniami. Sfermentowane produkty do pielęgnacji skóry są kolejnym standardem dla produktów kosmetycznych. Mikroskładniki odżywcze są wygodniejsze w wchłanianiu, więc nic dziwnego, dlaczego używają ich koreańskie firmy zajmujące się pielęgnacją skóry.