Niezależnie od tego, czy lubisz paznokcie pokryte dziwnymi i cudownymi zdobieniami , lubisz geometryczne wzory, czy wolisz gładkie i eleganckie, neutralne kolory paznokci , mocne i zdrowe paznokcie są podstawą doskonałego manicure.

Jednym z częstych problemów, które mogą pojawić się pozornie znikąd, są białe plamy na łożysku paznokcia i na pewno zauważyliśmy, że pojawiają się one na naszych paznokciach podczas blokowania. Ale co powoduje te tajemnicze plamy? Poprosiliśmy o szczegóły …

Co powoduje białe plamy na paznokciach?

Ludzie często myślą, że białe plamy są spowodowane niedoborem witamin, którym może być, ale najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzenie łożyska paznokcia.

Niezależnie od tego, czy przypadkowo zderzyłeś się z łożyskiem paznokcia, jesteś przewlekłym stukaczem, czy też nieco utrudniłeś pracę naskórka, spowoduje to uwięzienie powietrza między warstwami paznokcia, tworząc bąbelek, który z czasem wyrośnie”, mówi ambasador OPI.

Czy możesz spiłować lub wygładzić białe plamy?

Chociaż możesz to zrobić, odradza to, ponieważ „nadmierne wzmocnienie spowoduje na dłuższą metę inne problemy”. Jeśli przyczyną jest uraz, który zaczął się głęboko w paznokciu, będziesz musiał wygładzić zbyt wiele warstw, aby naprawdę zetrzeć biel, skutecznie osłabiając paznokieć.

Będzie trzeba także zachować szczególną ostrożność podczas pracy nad swoimi skórek. Musisz szczególnie uważać na okolice naskórka, ponieważ jeśli masz zbyt ciężką rękę, możesz obciążać paznokcie, które będą widoczne w postaci białych plam, wypukłości lub osłabienia. Raz w tygodniu używaj zmywacza do skórek, nałóż na okolice i odczekaj kilka minut, aby produkt rozpuścił naskórek, możesz następnie delikatnie odepchnąć naskórek pomarańczowym patyczkiem owiniętym w wacik. paznokcie wyglądają lepiej, a skórki są miękkie, codziennie używaj kremu lub olejku do skórek , najlepiej wieczorem przed snem.

Czy są jakieś produkty, które usuwają białe plamy?

Jeśli twoje białe plamy są spowodowane urazem paznokcia, musisz tylko poczekać, aż odrosną. Jednak „jeśli jest to efekt użycia żelu lub lakieru, spróbuj delikatnego polerowania i olejku do skórek, takiego jak olejek do paznokci i skórek OPI ProSpa, aby chronić i zapobiegać.

W rzeczywistości olejek do skórek to przede wszystkim najlepszy sposób na zapobieganie pojawianiu się białych plam na paznokciach, ponieważ nawilża i wzmacnia paznokieć.

Pomoże również dobry nawilżający lakier bazowy i zdecydowanie należy go nałożyć przed polerowaniem paznokci.

A co z jedzeniem dla silniejszego wzrostu paznokci?

Jeśli chodzi o dietę , białe plamy mogą być spowodowane pewnymi niedoborami, chociaż jest to stosunkowo rzadkie. Jeśli podejrzewasz, że może to być przyczyna, najlepiej udać się do lekarza, aby się przyjrzeć.

W międzyczasie istnieją pewne produkty, które pomagają wzmocnić paznokcie. Zalecane są produkty bogate w  białka, takie jak ryby, orzechy, nasiona i fasola, które pomogą promować keratynę, główne białko paznokci.