Trend nowoczesnego gospodarstwa rolnego wszedł w życie w 2020 roku i będzie istnieć przez jakiś czas.

Ten współczesny, ale przytulny styl jest hitem czasu, pozwalając na więcej osobowości niż nowoczesny miejski i spokojniejszy niż tradycyjne wiejskie stylizacje. Podobnie jak w przypadku każdego nowego wyglądu, jest wiele do nauczenia się, dlatego przygotowaliśmy nasz przewodnik, jak uzyskać nowoczesny styl wiejski we własnym domu.

Poznaj z nami niuanse tego trendu, na jakie kolory warto zwrócić uwagę i jakich materiałów użyć w swoim projekcie. I zobacz więcej nowoczesnych pomysłów na farmę – kreatywne sposoby na udoskonalenie tego stylu w Twoim domu – w naszej galerii projektów.

Nowoczesny styl wiejski to idealne połączenie tradycyjnego wiejskiego stylu z bardziej minimalistycznym współczesnym designem.

Czyste linie i elegancka estetyka były od jakiegoś czasu popularnym stylem wnętrz, ale w dzisiejszych czasach tak wiele dzieje się na świecie, więc pragniemy odrobiny bardziej komfortowych, przytulnych elementów.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY STYLEM WIEJSKIM A WIEJSKIM?

Kiedy słyszysz słowo „dom na wsi”, możesz wyobrazić sobie klasyczny rustykalny wygląd, być może nieco zagracony i bez mocnych wątków projektowych.

Nowoczesny dom wiejski to współczesne podejście do stylu rustykalnego, więc wszystko jest dostosowane do upewnienia się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby nadal żyć nowoczesnym życiem, tylko z odcieniem wiejskim. Podczas gdy wiejskie domy są piękne, ten styl zabiera nasze ulubione elementy pocieszenia i dodaje eleganckie akcenty dzięki gładkim liniom, szczotkowanym metalom i neutralnym paletom.

Dla nas nowoczesny styl wiejski polega na tworzeniu przytulnego wnętrza z warstwami, wzorami i kolorami. Jednym ze sposobów na uzyskanie tego wyglądu (jeśli pozwala na to budżet) jest otwarcie sufitów w celu wyeksponowania krokwi i maksymalnego wykorzystania wysokości. Alternatywnie, dodanie do ścian i sufitów materiałów, takich jak wapienne drewno elewacyjne, może natychmiast zmienić pomieszczenie. Jeśli chodzi o wybór tkanin, spróbuj połączyć wiele wzorów i materiałów, takich jak gruby len, z gładkim aksamitem w podobnej palecie kolorów.

Tkaniny i materiały są utrzymane w dość ścisłym schemacie kolorystycznym – dzięki temu wygląd nie stanie się zbyt eklektyczny i rustykalny, a zamiast tego poczujesz się wyselekcjonowany i przemyślany, jak można by oczekiwać od nowoczesnego domu.

DLACZEGO NOWOCZESNY STYL WIEJSKI JEST TAK POPULARNY?

Tam, gdzie niegdyś surowy minimalizm w domu zapewniał mile widziane, czyste sanktuarium przed światem zewnętrznym, ponieważ spędzamy w domu więcej czasu, pragniemy czegoś bardziej pocieszającego.

Podczas gdy estetyka świeżego projektu jest nadal widoczna i pożądana, dodanie więcej osobowości, ciepła i uroku do domu świadczy o tym, jak wszyscy się w tej chwili czujemy.

Nowoczesne gospodarstwo również celebruje historyczność, przypominając nam o prostszych czasach, nie zmuszając nas do rezygnacji z jakichkolwiek elementów współczesnego stylu życia, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Dzisiaj nowoczesny dom wiejski to celebracja historycznej formy, zaktualizowana o wnętrza, które uwzględniają współczesną perspektywę projektową. Przy tego typu projektach nasze studio zawsze dba o celebrację historii i odrobinę patyny, jednocześnie pamiętając o nowoczesnym stylu życia naszych klientów. Należy wziąć pod uwagę relację między starym a nowym i współpracować ze sobą – harmonia jest niezbędna.

JAKIE SĄ NAJLEPSZE NEUTRALNE KOLORY W NOWOCZESNYM STYLU WIEJSKIM?

Kiedy myślisz o nowoczesnym gospodarstwie, myśl neutralnie. Jednym z najłatwiejszych sposobów na rozpoczęcie budowania tego wyglądu jest nakładanie warstw bieli, kremów i delikatnych szarości. Trzymając się w dużej mierze neutralnego schematu, dodajesz współczesną świeżość, której wymaga styl.

Aby uniknąć surowego wyglądu pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem jest zawsze białawy lub blady neutralny kolor. Korzystanie z różnych neutralnych tonów z tej samej rodziny kolorów pozwala na nakładanie warstw i płynne przechodzenie z pokoju do pokoju, dając poczucie spójności z subtelnymi niuansami. Rozważ użycie stopniowanych odcieni koloru.

JAK OSIĄGNĄĆ W KUCHNI NOWOCZESNY STYL WIEJSKI?

Kuchnia to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z nowoczesnym gospodarstwem rolnym. Jako serce domu, naturalne ciepło i uczucie relaksu przestrzeni idealnie nadaje się do tego typu projektu.

Co więcej, ponieważ kuchnie wymagają oczywiście wielu nowoczesnych dodatków, takich jak gadżety do gotowania i sprzęt AGD, możesz rozpocząć swoją podróż tutaj, pracując nad połączeniem ich z bardziej tradycyjnymi elementami.

Oprawione w odsłoniętą cegłę okna Crittall wprowadzają na zewnątrz i tworzą dodatkową teksturę na tej ścianie. Odsłonięte belki z drewna dodają ciepła przestrzeni i przyciągają wzrok, dodając poczucia lekkości. Drewniane drzwi szafki ze skórzanymi uchwytami podkreślają wiejski klimat kuchni, a duże białe ceramiczne lampy, które znajdują się na powierzchni, stanowią miłą, bardziej miękką alternatywę dla oświetlenia tego obszaru, tworząc intymność w przestrzeni.

Duża centralna dębowa wyspa to idealne miejsce do przygotowywania się, zbierania, jedzenia i pogawędki. Trzymanie otwartego z jednej strony sprawia, że ​​nie czuje się zbyt mocno i pozwala ludziom siedzieć naprzeciwko siebie, a nie zawsze w linii. Vintage taborety piosenkarki pozyskiwane na targach antyków, dodają osobistego charakteru. Duże wiklinowe kosze pod wyspą służą do przechowywania z szufladami i szafkami po drugiej stronie. Pływające dębowe półki idealnie nadają się do eksponowania przedmiotów i przełamywania białej ściany między oknami.

Inne sposoby na dodanie nowoczesnego stylu wiejskiego do kuchni obejmują użycie eleganckich szafek w stylu Shaker ze szczotkowanymi metalowymi uchwytami, przewymiarowanymi przemysłowymi oprawami oświetleniowymi i dużym stołem z surowego drewna dla rodziny i przyjaciół. Jeśli chodzi o urządzenia, trzymaj się nowoczesnej stali nierdzewnej i unikaj retro kształtów i kolorów za pomocą gadżetów, w przeciwnym razie skręcisz w wiejski dom, a nie nowoczesny.

CZYM JEST NOWOCZESNA ARCHITEKTURA WIEJSKIEGO DOMU?

Nowoczesny styl wiejski jest tak samo atrakcyjny, gdy patrzy się na zewnątrz, jak i do wnętrza. Tradycyjne domy wiejskie oferują wiele kluczowych elementów architektonicznych, z których korzystają nowoczesne budynki wiejskie; okładziny z drewna, przestrzenie na poddaszu i często otaczające werandy. Inne elementy zewnętrzne, które należy wziąć pod uwagę, to elementy przemysłowe, takie jak metalowe oprawy oświetleniowe.

Ta bardziej współczesna interpretacja wymaga ostrej farby na zewnątrz. Biały jest jednym z najbardziej klasycznych kolorów do malowania domów na wsi. W czasach kolonialnych używano wybielacza, ponieważ działał on jako środek zapobiegający pleśni, a także oferował łagodne właściwości antybakteryjne. Dziś nie stanowią one większego problemu, ale wybór zachowania powierzchni zewnętrznej w tradycyjnym bieleniu, przy jednoczesnym dodaniu kontrastowych akcentów w ciemniejszym kolorze, zwykle czarnym, pozwala zachować nowoczesność i świeżość.

Wewnątrz nowoczesne domy wiejskie mają zazwyczaj bardziej otwarte plany pięter i większe okna niż ich klasyczne odpowiedniki. Kości mogą pochodzić z tradycyjnego projektu wiejskiego domu, ale te zmiany umożliwiają przepływ większej ilości powietrza i światła.

Aby uzyskać prawdziwie nowoczesny wygląd wiejskiego domu, pomijamy formowanie korony i skłaniamy się ku bardziej swobodnym detalom, takim jak deska i listwa lub panele nakładkowe. Dbamy również o prostotę i opływowość obudowy drzwi i okien. Mniej naprawdę znaczy więcej, gdy starasz się osiągnąć ten wygląd.