Problemy z bolącym gardłem, ale również kaszlem czy anginą zdarzają się nie tylko w porze jesienno-zimowej. Właściwie przez cały rok mogą pojawiać się problemy zdrowotne, dlatego syrop wykrztuśny powinien znajdować się w domowej apteczce.

Apteczka domowa – o czym należy pamiętać?

Kompletując apteczkę domową, bardzo wiele osób zapomina o sezonowości poszczególnych specyfików. Jednocześnie należy zastanowić się nad tym, jak często danych produktów będzie się używało, ponieważ każdy z nich posiada datę przydatności. Decydując się na poszczególne lekarstwa, warto zwrócić uwagę na to, w jakim wieku są dzieci, by można było dopasować produkty do własnych potrzeb. Dlatego kompletując apteczkę domową, należy pamiętać, by mieć pod ręką środki zabezpieczające ranę, w tej roli doskonale odnajdą się bandaże, plastry, woda utleniona i gaza, syrop wykrztuśny, syrop dla dzieci. Ponadto należy wiedzieć, że w domu powinno znaleźć się również coś, co poradzi sobie z bólem, nie tylko u osoby dorosłej. Oczywiście, nie można zapominać o produktach, które będą przydatne w razie przeziębienia. To szczególnie ważne, ponieważ można będzie poradzić sobie zarówno z początkiem choroby, jak i wspomóc powrót do zdrowia.

Alternatywa dla syropu wykrztuśnego

Domowe sposoby na kaszel to przede wszystkim ciepłe mleko z miodem, ale równie dobrze sprawdza się syrop klonowy lub sosnowy. Wielu specjalistów jest zdania, że również lody uśmierza ból. Jednak tutaj warto zwrócić uwagę na to, by były one wykonane tylko i wyłącznie na bazie mleka. Ma ono właściwości zbijające temperaturę, co będzie niezwykle pomocne. Każdy uwielbia lody, dlatego z przyjemnością po nie sięgnie, gdy tylko pojawi się ku temu okazja. Syrop wykrztuśny można wykonać krojąc cytrynę w plastry i zalewając wodą z miodem. Regularnie wypijany przyniesie ulgę każdemu.

Syrop wykrztuśny dla kogo?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, co właściwie zawiera apteczka domowa obecnie. Wiadomo, że każdy czas jest dobry na to, by zaprowadzić w niej zmiany. Dlatego syrop wykrztuśny również powinien się tam znajdować. Tak naprawdę obok leków przeciwbólowych i produktów niezbędnych do zabezpieczenia ran syropy się przydają. Dlatego bez względu na to, jakie było wyposażenie tego miejsca do tej pory, warto zaprowadzić tam porządek. Oczywiście, należy wiedzieć, że syrop wykrztuśny powinien być stosowany tylko przy określonym rodzaju kaszlu. Dlatego, jeśli ktoś nie jest w stanie odróżnić kaszlu mokrego od suchego, nie powinien decydować się na stosowanie syropu na własną rękę.

Jak stosować syrop wykrztuśny?

  • pod nadzorem osoby dorosłej,
  • tylko w dawce określonej przez producenta,
  • wie wolno przekraczać dziennej dawki,
  • warto dopasować produkt do wieku pacjenta,
  • Stosuje się go w celu pobudzenia produkcji śluzu.

Syrop wykrztuśny, jaki wybrać?

Decydując się na zakup produktu takiego jak syrop wykrztuśny, należy zwrócić uwagę na to, by był dostosowany do wieku pacjenta. Przede wszystkim jednak należy pamiętać, żeby stosować go w dawce, którą określił producent.