Jesień to czas, kiedy trzeba zatroszczyć się o wygląd skóry twarz. Jest to związane z jej wysuszeniem po lecie, a także przygotowaniem twarzy na zmaganie się z niskimi temperaturami panującymi zimą. W jaki sposób warto o nią zadbać, żeby wyglądała pięknie oraz promiennie?

W jaki sposób zająć się skórą twarzy w trakcie jesieni?

W pierwszej kolejności należy skupić się na właściwym nawodnieniu skóry, dzięki czemu stanie się gładka i miła w dotyku. Skutkiem takich czynności procesy starzenia przebiegają w organizmie zdecydowanie wolniej, dzięki czemu na dłużej zachowujemy zdrowszy i bardziej atrakcyjny wygląd. Woda powinna być dostarczana nie tylko do środka, ale musi stanowić również istotny składnik stosowanych kosmetyków. Kosmetyki do pielęgnacji na jesień powinny zawierać przede wszystkim gliceryny, d-pantenol, hydrolizatory protein, kwas hialuronowy oraz glikol propylenowy. Z kolei za uzupełnianie lipidów naskórka pomocnego odpowiadają składniki tłuszczowe, których również warto poszukać w składzie kremów. Jesienią skóra przesusza się, dzięki czemu staje się cienka jak papier i matowa. Z tym problemem można poradzić sobie, dzięki stosowaniu produktów bogatych w ceramidy, kwasy tłuszczowe oraz woski. Wszystkie te składniki odpowiadają za natłuszczanie oraz nawilżanie naskórka. Dzięki regularnemu stosowaniu możemy zapomnieć o odwodnieniu skóry, a dodatkowo zyskuje ona ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jesień to czas kiedy nie można obejść się bez masek do twarzy i należy je stosować dwa razy w tygodniu. W trakcie ich wyboru należy skupić się przede wszystkim na działaniu odżywczym oraz regenerującym. Właściwa pielęgnacja skóry w sezonie jesiennym odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego należy o tym bezwzględnie pamiętać. Wszystkie czynności pielęgnacyjne powinny odbywać się przy zastosowaniu najlepszej jakości produktów, wymienia się wśród nich Cetapil Em, Vianek oraz Tołpa.

Jesień, to idealny czas na wykonanie zabiegów u kosmetyczki

Wygląd skóry po lecie pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto udać się do kosmetyczki na zabiegi z których nie można skorzystać w trakcie innych miesięcy. Doskonale sprawdzi się zabieg jonoforezy. Chodzi o wprowadzenie w głąb skóry składników aktywnych i używa się do tego ultradźwięków. Skutkiem takiego działania składniki przedostają się o wiele głębiej niż w normalnych warunkach, co sprawia, że zyskujemy o wiele młodszy i bardziej atrakcyjny wygląd. W trakcie zabiegu kosmetyczka wstrzykuje ampułki o wysokim stężeniu składników czynnych i to one odpowiadają za całą magię.

Jesień to idealny czas na wykonanie zabiegów złuszczających. Peelingi należy wykonywać w domu raz w tygodniu, jednakże nie są one tak silne jak skrub czy peeling enzymatyczny oferowany w gabinecie kosmetycznym. Przy ich pomocy pozbywamy się szarej, matowej cery, a zamiast niej otrzymujemy ładną i promienną twarz, która o wiele szybciej chłonie krem i nakładane na nią kosmetyki. Kosmetyczki w trakcie zabiegów stosują między innymi kwasy owoce, które doskonale wpływają na wygląd, dlatego poddanie się takim zabiegom warto wziąć pod uwagę. Efekty będą widoczne już po pierwszej wizycie.