Kiedy mężczyzna decyduje, że jego partnerką jest kobieta, z którą chce spędzić resztę życia , myśli kierują się w stronę zaręczyn, a ostatecznie ślubu. To dzieje się prawie od czasu naszej ewolucji. W historii istniało wiele stylów pierścionków zaręczynowych; Mając to na uwadze, oto kilka najlepszych przykładów stylów pierścionków zaręczynowych na przestrzeni lat.

Szalone lata dwudzieste

W latach dwudziestych XX wieku nastąpiła ogromna zmiana trendów w modzie. Ruch Art Deco przetoczył się przez Europę z Paryża, przynosząc odważne projekty z dużą ilością blichtru i kolorów. Preferowanymi szlifami diamentów w tym okresie były Asscher i Emerald. Często znajdowano centralny diament otoczony małymi szmaragdami i szafirami, dla dodania koloru.

Lata trzydzieste

W latach trzydziestych XX wieku biżuteria odeszła od odważnego stylu Art Deco, wybierając bardziej miękki i mniej wyrazisty wygląd. Centralne diamenty były zwykle otoczone wirami maleńkich diamentów. Jeśli chcesz mieć pierścionek wykonany w tym stylu, sprawdź wspaniałą ręcznie robioną biżuterię od jubilera z Brisbane Ringleaders , który wykonuje pierścionki z diamentami zgodnie ze specyfikacjami klienta, co nie jest droższe niż zakup gotowego pierścionka.

Lata czterdzieste

Podczas II wojny światowej platyna stała się rzadkością, więc pierścionki były zwykle robione ze złota lub różowego złota, a centralny kamień był otoczony mniejszymi. To była era, w której DeBeers, dealer diamentów, wypuścił swoją słynną kampanię dotyczącą diamentów jako najlepszego przyjaciela dziewczyny , co zaowocowało tradycją posiadania diamentów w pierścionku zaręczynowym lub obrączce, którą znamy dzisiaj.

Oczywiście diamenty były czasami używane w pierścionkach zaręczynowych przed tym czasem, ale po latach czterdziestych XX wieku pierścionek, który reprezentował miłość, stał się prawie obowiązkowy, aby zawierał diamenty.

Lata pięćdziesiąte

Było to znane jako „epoka Hollywood”, kiedy celebryci zaczęli nosić pierścienie z większymi kamieniami, a symetryczne linie z mniejszymi kamieniami po obu stronach były wściekłością.

Lata sześćdziesiąte

W latach sześćdziesiątych XX wieku nastąpiła eksplozja koloru w pierścionkach zaręczynowych i obrączkach ślubnych, a kolor pochodzi ze szmaragdów zmieszanych z dużym kolorowym diamentem. Styl Art Deco powrócił w tej dekadzie, podobnie jak Emerald i Asscher, jako popularne diamentowe cięcia. Diamenty stawały się większe, głównie ze względu na to, że kamienie były łatwiej dostępne i wiele współczesnych kobiet preferuje pierścionek z brylantem w stylu lat sześćdziesiątych XX wieku.

Siedemdziesiątych

To był czas, kiedy wynaleziono Princess Cut, style podążały za prostymi liniami, a kolorowe diamenty były w modzie. Różowe diamenty stały się bardzo popularne wśród zamożnych i chociaż projekty zostały zmodernizowane, szmaragdowy szlif nadal był najpopularniejszy.

Lata osiemdziesiąte

Śmiałe i piękne najlepiej opisuje style biżuterii z lat 80., z dużymi kolorowymi diamentami. Księżna Diana pomogła stworzyć miłość do żółtego złota za pomocą pierścionków zaręczynowych. Ogromny szafir w jej pierścionku zaręczynowym od księcia Karola wywołał popyt na szafiry w pierścionkach zaręczynowych, które trwały aż do następnej dekady.

Jeśli szukasz specjalnego diamentowego pierścionka zaręczynowego dla swojej przyszłej żony, poszukaj w Internecie renomowanych jubilerów, którzy mają szeroki wybór ręcznie robionych pierścionków, a jeśli wolisz coś wyjątkowego, jubiler może wykonać pierścionek na zamówienie zgodnie z twoimi specyfikacjami.