Biorąc pod uwagę, że większość perfum jest droga nic dziwnego, że denerwuje Cię, gdy chcesz rozpylać swoje perfumy co kilka godzin, a wszystko to zniknie, gdy idziesz kilkaset kroków! Możesz poczuć, jak ciężko zarobione dolary wyparowują w mgnieniu oka w niezrozumiały sposób, prawda?

Jednak tak naprawdę nie oskarżaj samego zapachu, w takim przypadku, że musisz go trwać; istnieją naprawdę dobre i złe podejścia do stosowania perfum, czy to dla kobiet, czy dla mężczyzn.

Co więcej, pozornie nieistotne rzeczy, takie jak sposób, w jaki przechowujesz swoje zapachy i to, jak dobrze nakładasz je na skórę, są naprawdę kluczowe, aby sprawić, by pachniały jak najlepiej – i ochronić je przed szybkim zanikaniem.
Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się dokładnie, dlaczego twój aromat prawdopodobnie nie będzie miał takiej wytrzymałości, jaką powinien.

Twoje perfumy – co wybierzesz dla siebie?

Wahasz się przy użyciu orientalnych zapachów? Jeśli wybierasz Twoje perfumy owocowe, kwiatowe lub zielone, lepiej wiedzieć, że perfumy te działają krócej, w porównaniu z dobrymi orientami, które czasami trwają kilka dni!

  • Nie stosujesz perfum w odpowiednich punktach. Nie, jeśli spryskujesz nadgarstki i pocierasz je, aby twoje perfumy były trwałe, robisz to wszystko źle! Tak, wiadomo, że perfumy długo trwają w upale. Rozpylanie go na punkty pulsacyjne wydłuża czas jego działania. Ale pocieranie sprawi, że Twoje perfumy się rozpadną i pozwolą, by zniknęły szybciej niż się spodziewałeś. Więc sprint na puls i po prostu niech będzie.
  • Twoje włosy mogą pomóc utrzymać dłużej zapach. Wystarczy spryskać włosy wybranymi perfumami, niezależnie od tego, czy ich damski zapach, czy Twoje perfumy dla mężczyzn utrzymają zapach dłużej. Ponieważ twoje włosy to komórka, która nie wytwarza potu, dobrze trzyma zapach.
  • Nie jesteś wystarczająco nawilżony! Tak, to odgrywa ważną rolę! Perfumy nigdy nie będą trwać tak, jak trzeba na wysuszonej skórze. To jakby odpycha perfumy. Zawsze dobrze nawilżaj skórę przed spryskiwaniem ukochanych zapachów. Dotyczy to nie tylko kobiecych zapachów, perfum męskich, ale z drugiej strony świetnie potrafi nawilżyć skórę przed zastosowaniem zapachów. Jest to jeden z powodów, dla których wiele zestawów perfum zawiera środki nawilżające, które utrzymują zapach na dłużej.
  • Sposób przechowywania perfum pozwala określić ich jakość. Czy zdałeś sobie sprawę, że zapachy mają datę ważności? Przy braku szansy, że zapach zmieni kolor lub teksturę, prawdopodobnie dojrzał i stracił część swojej wiarygodności i zapachu. Naturalne składniki dojrzewają i z czasem stają się bardziej ugruntowane, ale istnieje niewielka różnica między silnym zapachem a czymś, co po prostu źle pachnie, więc wykorzystaj swoją najlepszą ocenę.
    Z drugiej strony, podczas gdy wszystkie aromaty ostatecznie stają się kwaśne (lub jeśli nic innego się zasadniczo nie dostosowuje), uzasadniona pojemność ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia trwałości pojemnika. W idealnym praktycznym świecie możesz poprawić żywotność, utrzymując swoje aromaty w chłodnym, ciemnym miejscu (jednak nie w lodówce!) I z dala od klimatyzatorów lub grzejników.
  • Inne rzeczy, które mają znaczenie! Istnieją inne proste rzeczy, które mogą wydłużyć twoje perfumy. Zawsze przechowuj perfumy z dala od łazienki. Nałóż Twoje perfumy tuż po kąpieli, a po kąpieli możesz nałożyć warstwę nawilżającą! Ta sztuczka jest również nazywana nakładaniem perfum, dawaj z siebie wszystko, ale nigdy nie przesadzaj! Nawarstwianie perfum jest teraz łatwym zadaniem! Niezależnie od tego, czy szukasz zapachu dla kobiet, czy perfum dla mężczyzn, istnieje ogromna gama zestawów perfum, które sprawiają, że jest to bardzo proste.