Wyprowadzka z domu rodziców i osiedlenie się we własnym domu to trudna decyzja. Same emocje mogą być wystarczająco trudne do zniesienia. Wiem o tym aż za dobrze,  ponieważ wyprowadziłem się z domu moich rodziców, gdy miałem zaledwie 18 lat. Ale to także ekscytujący czas, pełen nadziei i oczekiwań.

Najlepsza rada, jaką mogę dać każdemu, kto wyprowadza się z rodzicami po raz pierwszy, to sporządzenie z wyprzedzeniem praktycznego planu przeprowadzki. Im bardziej jesteś zorganizowany przed datą przeprowadzki, tym łatwiej będzie ci radzić sobie z nieuniknionym przypływem mieszanych uczuć.

Twój nowy dom

Po podjęciu decyzji o przeprowadzce wybór odpowiedniego miejsca do życia jest oczywiście priorytetem numer jeden. Jeśli masz już pracę, znalezienie domu w pobliżu miejsca pracy w oczywisty sposób skróci  czas dojazdów .

Jeśli zaplanowałeś swoje finanse z dużym wyprzedzeniem, łatwiej będzie Ci zapłacić nowe rachunki za gospodarstwo domowe. Radzę sporządzić listę wydatków i uwzględnić wszystko, nawet tygodniowe koszty zakupów i transportu. Jeśli Twój nowy dom ma więcej miejsca niż to, czego potrzebujesz lub nie możesz sobie pozwolić na samodzielne opłacenie czynszu (ale naprawdę podoba Ci się to miejsce!), Możesz poszukać współlokatora, który podzieli się swoimi wydatkami.

Przygotowanie się do samodzielnego zarządzania wszystkim jest zawsze łatwe! Mieszkając z rodzicami, być może nawet nie zastanawiałeś się nad kupnem sprzętu AGD! Ale teraz, kiedy się przeprowadzasz, czas pomyśleć o nawet najbardziej podstawowym sprzęcie domowym, którego będziesz potrzebować.

Zaplanuj swój harmonogram przeprowadzek

Nie podkreślając tego zbyt mocno (!), Ale wyprowadzka, szczególnie po raz pierwszy, jest gorączkowym zadaniem. Możesz nie wiedzieć, jak możesz wszystko zrobić na czas, więc nie wahaj się poprosić rodziców o pomoc. Pamiętaj, że doświadczyli już przeprowadzki do domu i będą mieli cenne rady, którymi mogą się podzielić.

Niezależnie od tego, czy wprowadzasz się do własnego mieszkania, czy ze współlokatorem, musisz zastanowić się, jak przenieść meble i elementy. Nawet jeśli masz tylko małe meble do przeniesienia człowieka, a wynajem busa może ułatwić zadanie i przebiegać płynniej.

Pamiętaj, aby zaplanować swoje obowiązki i trzymać się terminów, aby uniknąć paniki w ostatniej chwili. Upewnij się, że na czas kupujesz sprzęt do nowego domu, aby mieć wystarczająco dużo czasu na wykonanie innych ważnych zadań.

Kup AGD

Mając do zapłacenia czynsz i rachunki za media, nie możesz już sobie pozwolić na zamawianie dań na wynos 3 lub 4 razy w tygodniu! Nieuchronnie będziesz musiał kupić następujące urządzenia kuchenne :

  • Sztućce
  • Rondel
  • Rondel
  • Deski do krojenia
  • Blachy do pieczenia
  • Rękawiczki kuchenne
  • Pojemniki do przechowywania żywności
  • Ekspres do kawy

Zdobądź inne potrzebne przedmioty

Oprócz zakupu sprzętu kuchennego prawdopodobnie będziesz potrzebować również nowych mebli. Zapewnij sobie wygodne łóżko przy najbliższej okazji! Jeśli zamierzasz położyć materac na podłodze, być może będziesz musiał uporać się z problemami z pleśnią, która (weź to ode mnie) może być ogromnym bólem głowy.

Kup stolik, na którym ustawisz telewizor. Kup kilka wygodnych kanap, krzeseł lub puf do swojego salonu. Sprawdzi się również stół lub dwa do Twojego salonu. Kup także lampy i lampy sufitowe do swojego nowego domu.

Zaopatrz się w przybory toaletowe, których będziesz potrzebować. Nie zapomnij o zasłonie prysznicowej do swojej łazienki. I miej pod ręką apteczkę.

Zamiast kupować meble i sprzęt, możesz je również wypożyczyć.