Nie ma jednak wątpliwości, że życie pod Lockdown oznaczało jesteśmymyciewłosy rzadziej.Problem polega na tym, że podczas spotkań Zoom nadal musisz wyglądać na częściowo akceptowalną, więc kurier DPD nie zaczyna martwić się o Twoje dobro.Jedyną rzeczą, która robi ogromną różnicę i jest niezwykle łatwa do naprawienia, są przetłuszczające się włosy.

Co powoduje przetłuszczanie się włosów?

Tłuste włosy powstają w wyniku wydzielania sebum przez gruczoły łojowe na skórze głowy.Olejek jest wtedy wchłaniany przez włosy i zbyt duża jego ilość może powodować przetłuszczanie się.

Olejek sam w sobie nie jest zły dla włosów – w rzeczywistości sprawia, że ​​włosy stają się lśniące, zdrowe i mocne, ale zbyt duża ilość oleju może powodować narost, który pozostawia włosy wiotkie i nadmiernie śliskie.

Dlaczego moje włosy stają się tłuste już po jednym dniu?

Różne rodzaje włosów po różnym czasie będą wydawać się tłuste – te z grubymi lub teksturowanymi włosami mogą pozostawić włosy przez tydzień i nadal wyglądają świeżo.Jednak osoby o cienkich lub cienkich włosach mogą stwierdzić, że ich włosy wyglądają na tłuste już po jednym dniu.

Wszystko zależy od ilości olejku wytwarzanego przez skórę głowy, a także od tego, jak dobrze włosy mogą go nosić.Codzienne mycie włosów może w rzeczywistości przyczynić się do przetłuszczenia się cebulek – po regularnym spłukaniu mogą być nieprzyjemne i tłuste, jeśli spróbujesz i eke i dodatkowy dzień z tego.To to samo, co nadmierne oczyszczanie skóry i usuwanie jej z naturalnych olejków – im bardziej myjesz włosy, tym więcej olejuwytwarzaTwojaskóra głowy,aby to zrekompensować. Jeśli normalnie myjesz włosy codziennie, przyzwyczajenie się do mycia ich co kilka dni zajmie trochę czasu, więc być może będziesz musiał związać je z tyłu lub nosić opaskę na głowę ( bardzo modne ) przez kilka dn. Jednak gdy włosy się dopasują, zauważysz dramatyczną różnicę, nie myjąc ich codziennie.

Innym czynnikiem przyczyniającym się do tego są produkty, których używasz, co prowadzi do naszej następnej wskazówki …

Jakie są najlepsze szampony i odżywki do włosów przetłuszczających się?

Bardzo ważny jest starannydobórszamponuiodżywki.Radzi unikać wszelkich szamponów i odżywek oznaczonych słowami: „wytrawny”, „zniszczony”, „wygładzający” lub „błyszczący”.

Wszyscy mogą po prostu pokrywać włosy cienką warstwą, która jest dobra, jeśli chodzi o ich stan, ale nie jest dobra, jeśli włosy mają skłonność do przetłuszczania się” – wyjaśnia. Powłoka doda się do produkowanego oleju i sprawi, że włosy staną się matowe i przetłuszczone.

Co jeść, aby uniknąć przetłuszczania się włosów

Twoja dieta może mieć bezpośredni wpływ na stan Twoich włosów, więc staraj się unikać oleju w codziennym pożywieniu i zwiększaj dzienne spożycie owoców i warzyw.

Zainwestuj w oczyszczający szampon do włosów przetłuszczających się

Jeśli cierpisz na przetłuszczające się włosy, Mark uważa, że ​​jest to bardziej prawdopodobne, że jest to spowodowane tłustą skórą głowy niż tłustymi włosami.Mówi, że powinieneś rozważyć użycieszamponu oczyszczającego,ponieważ jest to głęboko oczyszczający i pomoże usunąć nadmiar oleju. Używaj oczyszczającego szamponu raz w tygodniu i stosuj preferowany szampon i odżywkę, aby najlepiej pasowały do ​​Twojego rodzaju włosów.

Odżywkę nakładaj tylko na końce włosów

Jeśliodżywkazabraknieszybciej niższamponu, robisz to źle.Wygładzacz pod prysznicem powinien być używany oszczędnie i tylko na końcach.Wielu z nas z suchymi lub farbowanymi włosami wpada w pułapkę nakładania ich coraz wyżej i wyżej w celu rozplątania, aż w zasadzie u nasady.Ale im wyżej go zastosujesz, tym szybciej włosy staną się tłuste.Zamiast tego spróbuj użyćmokrej szczotki, aby ujarzmić sploty. Włosie jest wystarczająco miękkie, aby nie powodować pęknięć, ale wystarczająco mocne, aby poradzić sobie z najbardziej upartymi sękami.

Ile szamponu powinienem używać?

Podczas mycia włosów bardzo ważne jest, aby nie używać zbyt dużej ilości szamponu, ponieważ może on obciążyć włosy” – wyjaśnił. „Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy 10 pensów za sztukę produktu – a dwa szybkie pranie zamiast jednego długiego prania będą działać lepiej.

Podkreśla też, że do mycia włosów nie należy używać zbyt gorącej wody, ponieważ usunie ona z naskórka naturalne oleje, a skóra głowy natychmiast go zastąpi, pozostawiając włosy przetłuszczające się.„Pamiętaj, aby schłodzić wodę do ostatniego płukania, aby nabrać połysku.

Wypróbuj ocet jabłkowy, aby leczyć przetłuszczające się włosy

Ta metoda z popularnego udostępniania na Facebooku obejmuje tylko dwa składniki: wodę iocet jabłkowy.

Wystarczy rozcieńczyć ocet jabłkowy w filiżance wody, radził jeden z użytkowników i wlać go przez włosy.Pozostaw na kilka minut et voilà: gromadzenie się włosów jest usuwane, a włosy stają się lśniąco czyste iw 100% odtłuszczone.

A najlepsza część?Ten super sprytny hack do włosów jest łatwy na sznurkach torebki (lub, wiesz, darmowy, jeśli masz już cudowny ocet w szafce), ponieważ ocet jabłkowy zwykle przywraca ci tylko kilka funtów.

Jak szybko pozbyć się przetłuszczających się włosów

Chociaż te zabiegi i zmiany stylu życia mogą na dłuższą metę zdziałać cuda w przypadku włosów przetłuszczających się, czasami potrzebujesz natychmiastowej naprawy.Tutaj pojawia sięsuchy szampon.

Suchy szampon to superchłonny proszek w sprayu, który wchłania nadmiar oleju w ciągu kilku sekund.Jeśli jednak używasz suchego szamponu zbyt wiele dni z rzędu, może to spowodować narastanie na skórze głowy, prowadząc do innych problemów z włosami, takich jakłupież,więc pamiętaj o zastosowaniu bardziej długoterminowych rozwiązań, a także spritzu lub dwóch suchych szampon, jeśli chcesz raz na zawsze poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami.