W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o zdrowym trybie życia. Z tego właśnie powodu, jeśli sami chcemy zdrowo żyć, bardzo ważne jest, żeby wiedzieć, co, i dlaczego powinno się przyjmować, ponieważ nieumiejętne przyjmowanie suplementów może się dla nas źle skończyć.

Jaki wpływ na organizm ma przyjmowanie kwasów omega-3?

Nasz organizm jest bardzo wymagający. Niestety, bardzo często zdarza się, że ludzie nieznający się na temacie, starają się podjąć próby zmiany swojego stylu życia, co w konsekwencji tylko pogarsza ich dotychczasowy stan. Niezbilansowana dieta może powodować wiele negatywnych efektów dla naszego fizycznego, jak i psychicznego zdrowia. Osoby, które podejmują zmianę swojego życia, często robią to ze względu na swój wygląd, często chcąc zrzucić wagę. Zdarza się, że osoby takie trafiają na forum, gdzie ludzie nieznający się ani trochę na temacie, o którym piszą, udzielają rad, które prowadzą do strasznych konsekwencji. Dieta, która np. nie uwzględnia kwasów omega-3, może prowadzić do osłabienia układu odpornościowego, który jest bardzo ważny w naszych czasach.

Czym jest asa i dlaczego wielu ludzi go używa?

Pomimo, że mało osób raczej o nim słyszało, bardzo dobry dla naszego zdrowia jest kwas acetylosalicylowy w skrócie asa. Kwas acetylosalicylowy jest pochodną kwasu salicylowego, a jego lecznicze zastosowanie znane już jest od czasów starożytnej Grecji. Może on być wykorzystywany podczas leczenia przeziębień, bólu głowy i wielu innych chorób, z którymi zmagamy się na co dzień. Jednak jak każde lekarstwo, trzeba używać go z rozwagą i najlepiej dowiedzieć się na jego temat jak najlepiej.

Kto powinien stosować asa?

Jeśli zmagamy się z lekkimi bólami, czy to głowy lub mięśni, to środek ten pozwoli nam na pozbyć się tego typu bólów. Oczywiście, tak jak już było wcześniej wspomniane, stosując kwas acetylosalicylowy, możemy też pomóc sobie, uporać się z różnego rodzaju przeziębieniami i grypami. Jednak osoby, które powinny zażywać asa, to te, które zmagają się z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych oraz innymi chorobami podobnymi do niej. Do tego, udokumentowane jest, to, że asa pozytywnie wpływa na osoby, które są po zawale, dlatego wskazane jest przez nie, stosowanie asa.

Kto nie powinien stosować kwasu acetylosalicylowego?

Najważniejsze, co trzeba pamiętać, to fakt, że dzieci poniżej 12 roku życia, wciąż się rozwijają, a co za tym idzie, przyjmowanie przez nie kwas acetylosalicylowy, może mieć poważne efekty uboczne. To samo tyczy się kobiet karmiących piersią, ponieważ asa jest łatwo wchłaniany, a co za tym idzie, może on przedostać się przez mleko matki do organizmu dziecka. Nie można także stosować kwasu acetylosalicylowego gdy:

  • jesteśmy osobami, które są chore na cukrzycę,
  • przyjmujemy leki przeciwkrzepliwe,
  • jesteśmy astmatykami,
  • mamy zbliżającą się operacje.

Dlatego, zanim zaczniemy przyjmować asa, upewnijmy się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań. Bardzo dobrze jest doczytać o potencjalnych przeciwwskazaniach na stronach medycznych albo zapytać swojego lekarza.