Taras stanowi bardzo ważną część każdego ogrodu bądź mieszkania. Kiedy zadaszenie tarasu jest już gotowe warto pomyśleć o innych dodatkach, które nadają mu charakteru. Trendy cały czas zmieniają się, jednakże niektóre dodatki są ponadczasowe. Najwyższy czas je poznać.

Jakie dodatki królują w aktualnym sezonie?

Kiedy taras zostanie dobrze urządzony stanie się ulubionym miejscem wszystkich użytkowników. Umożliwia on wypoczywanie, relaksowanie oraz długie rozmowy z ukochanymi osobami. W pierwszej kolejności należy zająć się odpowiednim zadaszeniem, a nieco później można pomyśleć o meblach. Zadaszenie tarasu może być wykonane z różnorodnych materiałów oraz tekstur, ważne, żeby pasowało do stylu w całym domu oraz charakteru ogrodu. Kiedy słońce nie praży po głowie można pomyśleć o wygodnych meblach, które umożliwią wspólne relaksowanie się. Należy upewnić się, że są one wygodne, ale również pomieszczą wszystkich członków rodziny oraz odwiedzających gości. Aby stworzyć atrakcyjny taras czy balkon należy na samym początku określić jego styl. Tutaj zasada konsekwencji sprawdzi się zdecydowanie najlepiej. Meble i akcesoria musza stanowić jedną całość, a także nie można zapominać o stylu ogrodu oraz występujących w nim roślinach i drzewach, gdyż to właśnie ogród cały czas pozostaje w centrum zainteresowania.

Modne dodatki w tym sezonie mają przede wszystkim intensywne odcienie i to właśnie przy ich pomocy można uzyskać całkowicie inny charakter wnętrza. Kolory we wnętrzu nie są doceniane przez wiele osób, a kształtują one charakter i bez konieczności remontu nadają wnętrzu nowy wymiar i całkiem inny wygląd. W takcie dekorowania tarasu warto sięgnąć po szarości, gdyż nigdy nie wychodzą z mody, a dodatkowo zapewniają optyczne powiększenie przestrzeni (meble oraz dodatki). Szare betonowe donice sprawdzą się znakomicie, tak samo jak nawierzchnie bądź poduszki w tym kolorze. Na stoliku może znaleźć się szara serwetka oraz podstawki pod napoje. Z kolei grafitowe ściany i panele ogrodowe sprawią, że całość będzie prezentowała się niezwykle zjawiskowo. Oprócz szarości bardzo modne są dodatki w kolorze morskim, czyli połączenie niebieskiego z zielonym. Siedziska, poduszki, lampki czy ćwieczki idealnie udekorują taras i jednocześnie dopasują się do wyglądu ogrodu. Taki taras na pewno będzie przypominał ubran Jungle, co oznacza miejską dżunglę. Wielu projektantów łączy ze sobą kilka odcienie niebieskiego, kiedy chodzi o wybierane poduszki oraz dodatki. Taki zabieg wywołuje duże wrażenie, jednakże wszystko musi być dobrane z głową i dokładnie przemyślane.

Kiedy zależy nam na podkreśleniu zieleni roślin warto wybrać dodatki w odcieniu ochry. Nazwa ta oznacza kolor, który plasuje się pomiędzy miedzią a odcieniem cynamonu. Jest ciekawy oraz oryginalny , a dodatki w tym kolorze będą stanowić ciekawe uzupełnienie surowego betonu, czyli szarości. Kolor ochra można znaleźć na poduszkach, lampach, kocach, wazonach oraz ogrodowych donicach.

Taras w plecionkach oraz splotach

Ratanowe sploty oraz ażurowane i prześwitujące plecionki to niewątpliwy hit tego sezonu. Pasują one do wielu stylów i mogą stanowić idealne uzupełnienie balkonu bądź tarasu. Przedstawione sploty używa się do wykonania lekkich oraz ażurowych krzeseł, huśtawek oraz hoteli. Korzystanie z takich mebli jest przede wszystkim bardzo komfortowe, gdyż splot tego typu umożliwia przepływ powietrza. Dodatki tego typu przychodzą na myśl styl boho, Etno oraz styl ekologiczny na który decyduje się coraz więcej osób.

Odpowiednie zadaszenie tarasu oraz gustowne dodatki sprawią, że przebywanie na balkonie oraz tarasie będzie najbardziej przyjemną porą dnia każdego domownika.