Często zdumiewa nas nagły wybuch plam skoncentrowanych w jednym obszarze twarzy. Czy to ma związek z hormonami? Czy tęskniłem za pięć razy dziennie? Starożytna sztuka mapowania twarzy może pomóc ci zidentyfikować przyczynę twoich wyprysków, dzieląc twarz na kilka części, takich jak czoło, podbródek i nos, i rozumiejąc różne „strefy”.

Profesjonalny terapeuta skóry Dermalogica wykorzystuje Face Mapping do identyfikacji problemów skórnych, od wyprysków po zmarszczki, pigmentację i odwodnienie. Strefy te są następnie analizowane na podstawie informacji z chińskiej diagnozy twarzy, opartej na przekonaniu, że skóra zapewnia zewnętrzny wgląd w stan zdrowia wewnętrznego organizmu. Poniżej znajduje się wgląd w to, co niektóre z Twoich problemów związanych z pielęgnacją skóry mogą Ci powiedzieć o Twoim zdrowiu

Każdy obszar odzwierciedla inną część twojego wewnętrznego zdrowia, więc co dokładnie oznaczają pryszcze na niektórych obszarach? WITAJ! zabierze Cię za mapę punktów twarzy…

Plamy na czole

Typowe schorzenia: zatory pod powierzchnią skóry lub wzdłuż linii włosów i brwi, wypryski, odwodnienie i linie poziome.

Uwagi: Niewłaściwe usuwanie produktów do włosów lub makijażu, słaba higiena przy usuwaniu włosów z brwi, stosowanie komedogennych lub drażniących składników.

Plamy wokół oczu

Typowe warunki: prosię, drobne zmarszczki, cienie pod oczami, obrzęki, uczulenie.

Uwagi: Komedogenne składniki makijażu lub płynu do demakijażu.

Link do chińskiej diagnozy: Alergie, spożycie wody, nawyki żywieniowe, brak snu, stres.

Plamy na nosie i / lub między oczami

Typowe stany: zatory i zaskórniki, wypryski, zaczerwienienia, łuszczenie się, pionowe linie (bruzdy) i rozszerzone naczynka.

Uwagi: Nadmiar olejku, odwodnienie, słabe techniki ekstrakcji, komedogenne składniki w makijażu.

Link do chińskiej diagnozy: duże spożycie bogatych pokarmów, nietolerancja laktozy, brak zieleni, późne jedzenie.

Plamy na policzkach

Typowe warunki: uczulenie i gorące punkty, wypryski, prosaki, pionowe linie i przebarwienia.

Uwagi: Alergie i problemy z zatokami, komedogenne składniki makijażu, niewłaściwa higiena telefonu, uszkodzenia słoneczne.

Związek z chińską diagnozą: zanieczyszczenie / środowisko życia, palenie lub astma, stres oddechowy spowodowany kaszlem, przeziębieniem lub paleniem.

Plamy na brodzie lub wokół ust

Typowe warunki: przekrwienie podpowierzchniowe, wypryski, zaskórniki, pigmentacja lub zwiększony wzrost włosów na górnej wardze.

Uwagi: Niewłaściwe oczyszczanie, komedogenny makijaż, palenie, oparcie brody na dłoni, pigmentacja i porost włosów po ciąży.

Plamy na szyi i / lub żuchwie

Częste stany: wypryski, uczulenie, pigmentacja, oznaki starzenia.

Rozważania: uszkodzenie przez słońce i / lub nadwrażliwość na substancje zapachowe.

Teraz spójrz na ten obraz i dowiedz się jeszcze więcej o tym, co oznaczają twoje plamy

mapa twarzy

Strefy 1 i 3: Układ pokarmowy

Czekolada i plamy to synonimiczne połączenie, ale generalnie duże ilości tłuszczu w diecie mogą prowadzić do wyprysków na czole. Oczyść swoją dietę zieloną herbatą bogatą w przeciwutleniacze i zwiększ spożycie wody, aby oczyścić ten obszar.

Strefa 2: Wątroba

Uważa się, że alkohol i nabiał są głównymi przyczynami plam w tym obszarze, a także reakcjami na alergie pokarmowe. Skonsultuj się najpierw z lekarzem, jeśli obawiasz się nietolerancji, ale poza tym.

Strefy 4, 6, 8 i 10: Nerki

Plamy blisko ucha, a nawet cienie wokół oczu mogą być spowodowane odwodnieniem. Upewnij się, że jesteś dobrze nawodniony przez cały dzień, pijąc co najmniej osiem szklanek wody dziennie i unikając kawy, herbaty i soli, gdy tylko jest to możliwe.

Strefa 7: Serce

To miejsce, w którym skóra jest pełna rozszerzonych porów, więc upewnij się, że pędzle do makijażu i wszystko, co przynosisz blisko twarzy, jest czyste. Spróbuj obniżyć wysokie ciśnienie krwi, aby uzyskać wewnętrzny roztwór do usuwania plam w tym obszarze. Zastąp „złe” tłuszcze większą ilością owoców, warzyw, orzechów i ryb bogatych w kwasy omega i skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz dalsze problemy z sercem.

Strefy 5 i 9: Układ oddechowy

Jeśli jesteś palaczem, możesz zauważyć, że jesteś bardziej podatny na trądzik występujący na szczytach policzków. Jednak, jak większość ludzi, zwiększenie ekspozycji na świeże powietrze poprzez długie i regularne spacery może zdziałać cuda dla twojej cery.

Strefa 11 i 13: Hormony

Dla wielu kobiet strefa ta jest kluczowym wskaźnikiem stresu i zaburzeń równowagi hormonalnej, szczególnie w określonych porach miesiąca. Chociaż niewiele jest do zrobienia, które mogą zapobiec tym zmianom, czyste jedzenie z dużą ilością ćwiczeń przyniesie więcej dobrego niż złego dla twojej cery.

Strefa 12: Żołądek

Jeśli Twoja dieta zawiera bogate i ciężkie pokarmy, rozważ detoks lub dodanie większej ilości błonnika do diety i rutynowe ćwiczenia, aby pomóc w trawieniu.

14: Choroba

Miejsca w tym miejscu mogą wskazywać, że organizm próbuje zwalczyć bakterie. Uspokój się, jeśli źle się poczujesz i pij dużo wody, aby dać swojemu ciału trochę czasu na relaks.

Co powoduje plamy na czole?

Plamy na czole mogą wskazywać na zapalenie jelit, które może powodować przekrzywienie hormonów. „Kiedy jesteś w stanie zapalnym, zwiększa produkcję sebum w mieszku włosowym. Bakterie, wirusy i grzyby stykają się z naszą skórą 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i ucztują na oleju. Włosy przenoszą drobnoustroje do zwężonego, zgrubiałego pęcherzyka zapalnego, co skutkuje wypryskami czoła z wypryskami i białogłowicami wypełnionymi ropą.

Co powoduje plamy na policzkach?

Podobnie jak plamy na czole, zapalenie jelit może również powodować wybuchy na policzkach i boku twarzy.

Co powoduje plamy na plecach?

„Trądzik pleców i / lub klatki piersiowej to stan zapalny gruczołów nadnerczy, który może być wtórny do długotrwałego zapalenia jelit, wysokiej lub dużej wrażliwości na stres, nierozwiązanych problemów emocjonalnych / urazów. Jesteś również uczulony na to, czego pragniesz, a to może znacząco przyczynić się do problemów z jelitami i wyprysków.

Jak pozbyć się plam?

Podejście holistyczne zajmie się pierwotną przyczyną plam i doprowadzi do jaśniejszej skóry. Deramtolog zaleca zmiany zdrowego stylu życia, plan diety i ogólne leczenie zewnętrzne, a także wewnętrzne w celu zwalczania problemów z trądzikiem.

Pokarmy, których należy unikać, aby uzyskać czystą skórę

Aby uzyskać czystą skórę oraz ogólny stan zdrowia i urody, należy unikać pewnych pokarmów, stosując podejście„ wszystko z umiarem. Słodycze nie są dobre dla zdrowia i skóry, ale aby zaspokoić apetyt na słodycze, jest to alternatywa dla jedzenia to ciemna, ciemna czekolada (im wyższy procent kakao, tym lepsza – co najmniej 70%).

Pokarmy do spożycia dla czystej skóry

Jedz zielone, zielone i bardziej zielone! Jedz pokarmy jak najbliżej natury, aby poprawić swój wygląd i poczuć się zdrowo. Jedz czerwone mięso nie częściej niż raz w tygodniu i ciesz się chudym białkiem, takim jak indyk, dzikie ryby (nie hodowane na farmach, ponieważ nie mają tych samych składników odżywczych), czarną fasolę, czerwoną fasolę, dziki lub brązowy ryż (nie biały) i orzechy. , przy jak najmniejszym przetwarzaniu.