Tworząc nową kuchnię, priorytetem jest zestawienie ulubionych pomysłów na kuchnię. Te pomysły – niezależnie od tego, czy kuchnia wygląda tak, jak lubisz, materiały powierzchniowe czy style szafek – można następnie wykorzystać do idealnego układu, który jest praktycznym kluczem do prawidłowej kuchni. W końcu kuchnia może wyglądać fantastycznie, ale jeśli przestanie funkcjonować jako miejsce pracy, może być bardzo rozczarowująca.

Przejrzyj więc teraz te pomysły na kuchnię, zapisz ulubione obrazy, a potem możesz rozpocząć ciężką pracę, patrząc na wszystko, od tego, gdzie umieścić recykling, po to, jak blisko jest Twój piekarnik od sklepu spożywczego (w końcu nie chcesz przejść całą długość kuchni za każdym razem, gdy potrzebujesz dodatkowego składnika).

Jeśli korzystasz z pomocy projektanta kuchni, będzie on w stanie doradzić projekt, który będzie dobrze wyglądał i działał idealnie. Ale zawsze warto zwrócić się do nich z własnymi pomysłami na kuchnię. Każda przestrzeń poniżej jest inna, ale najbardziej pasuje do jednego z pięciu podstawowych układów.

ZACZNIJ OD DOBRZE ZAPLANOWANEGO SCHEMATU OŚWIETLENIA

Świetny schemat oświetlenia może przekształcić zwykłe pomysły kuchenne w coś naprawdę spektakularnego. Teraz, gdy nasze kuchnie coraz częściej działają na poziomie wielofunkcyjnym, plan oświetlenia musi ewoluować, aby zaspokoić jadalnię, relaks, biuro lub pracę domową i rozrywkę.

Sprytnie rozmieszczone oświetlenie może również ukryć wiele grzechów – powiększając małą kuchnię, ukrywając niezręczną architekturę lub kompensując słabe światło naturalne. Planowanie oświetlenia w tym samym czasie, co w kuchni, to podstawa. Zawsze jest to oczywiste, kiedy oświetlenie jest refleksją

Wzmocnij efekt wyrazistych wisiorków, ustawiając je w rzędzie wzdłuż jednostki wyspy, stołu lub półwyspu. Najlepiej sprawdzają się liczby nieparzyste; wypróbuj trzy lub pięć w zależności od obszaru i budżetu.

DODAJ KINKIETY FUNKCYJNE

W miarę rozwoju układu zacznij myśleć o oświetleniu, nie tylko pod kątem okablowania, ale także po to, aby rozwiązywać problemy w miarę rozwoju planów. Na przykład zwykle używałbym diod LED pod szafkami ściennymi, aby oświetlić blat. Bez nich wymagane jest inne rozwiązanie oświetleniowe, więc zamiast tego mogę zastosować kinkiety na wysięgnikach, które można ustawić pod odpowiednim kątem.

POMALUJ SWOJĄ KUCHNIĘ

Ta piękna kuchnia od Neptuna ma malowany wygląd, który serdecznie aprobujemy – i to taki, który powinien zainspirować Twój malowany projekt kuchni.

Jedno z najbardziej atrakcyjnych i różnorodnych wykończeń szafek kuchennych, farba nadaje się zarówno do klasycznego wyglądu tradycyjnej kuchni, jak i do nowoczesnych liniowych wzorów.

Zaletą jest niemal nieograniczony wybór kolorów, co pozwala na swobodne wyrażanie siebie, niezależnie od tego, czy Twój dom jest z epoki, czy jest współczesny, wiejski czy miejski. I zawsze możesz przemalować, jeśli chcesz zmienić lub zaktualizować w przyszłości.

Planując paletę kolorów, zacznij od rozważenia wielkości pomieszczenia i projektu oraz wyboru podłogi. Miękkie, neutralne odcienie są łatwe do życia w nawet najmniejszych przestrzeniach, podczas gdy modny szary może wyglądać chłodno architektonicznie w nowoczesnym pomieszczeniu lub ciepły i zachęcający w połączeniu z drewnem.

Duże pomieszczenia z dużą ilością naturalnego światła mogą wspierać odważniejszy wybór koloru farby. Rozważ pomalowanie jednego elementu – być może jednostki wyspowej lub wysokiej szafki – na mocny kolor, a następnie wybierz to w wyborze lamp wiszących, poduszek lub krzeseł.

SPRAW, ABY PÓŁKI BYŁY PRAKTYCZNE I PIĘKNE

Dobre pomysły na kuchnię zawsze łączą praktyczność i estetykę. Zastanów się, jak możesz sprawić, by półka ścienna o głębokości 250 mm była piękna, a także funkcjonalna, z kilkoma ułożonymi książkami kucharskimi, w kolorach dobranych do wiązania z zasłonami i niektórymi atrakcyjnymi dodatkami.

UWOLNIJ SIĘ OD OGRANICZEŃ W PEŁNI WYPOSAŻONEJ KUCHNI

Dla tych, którzy szukają bardziej swobodnego podejścia do projektowania kuchni, możliwość zakupu szafek wolnostojących zamiast do zabudowy staje się coraz bardziej atrakcyjna. Często inicjowana chęcią ochrony oryginalnych elementów architektonicznych przed stałym dołączeniem nowoczesnych elementów zabudowy, kuchnia wolnostojąca staje się szczególnie popularnym wyborem w obiektach z epoki. Nie wszyscy aspirują do eleganckich zestawów mebli związanych ze współczesną wyposażoną kuchnią.

Możliwość wypróbowania różnych układów, aby dowiedzieć się, co naprawdę działa, zmniejsza presję na przygotowanie kuchni za pierwszym razem. Wiedza, że ​​wolnostojącą kuchnię można skonfigurować na różne sposoby, aby sprostać zmieniającym się potrzebom Twojej rodziny, daje również wiele otuchy.

SZUKAJ PROSTEJ I WĄSKIEJ KONSTRUKCJI

Pojedynczy lub podwójny, klasyczny układ kambuza w pełni wykorzystuje nowoczesne strefy kuchenne i działa jak marzenie zapalonych kucharzy.

Kuchnia jednościenna najlepiej nadaje się dla samotnego szefa kuchni, ponieważ wymaga liniowego przemieszczania się od jednej czynności do drugiej.

Aby ułatwić użytkowanie, oddziel strefę gotowania i wilgotną rozsądną długością blatu, ale oprzyj się pokusie umieszczenia zlewu i kuchenki po przeciwnych stronach pomieszczenia. Uzyskasz szerokie powierzchnie robocze, ale podczas gotowania lub zmywania możesz czuć się bardzo ciasno. Podwójny kambuz umożliwia tradycyjny trójkąt pracy, z kuchenką i lodówką po jednej stronie i zlewem po przeciwnej stronie, zapewniając więcej miejsca dla pary kucharzy do wspólnej pracy.

DODAJ KOLOR I ŻYWIOŁOWOŚĆ ZA POMOCĄ FOTOTAPETY

Ciężko pracujące i dobrze funkcjonujące kuchnie generalnie skupiają się na łatwych do czyszczenia powierzchniach, ale nie ma nic do powiedzenia, że ​​muszą być proste. Kuchnie, do których podchodzi się z troską, mogą być zaskakująco podatne na dekorację.

Kuchnia jest sercem domu i wszyscy spędzamy tam dużo czasu. Wprowadzenie wzoru do Twojego stylu sprawi, że poczujesz się bardziej osobisty i relaksujący.

Być może najłatwiejszym sposobem dodania wzoru i łatwym do aktualizacji jest użycie tapety i tkaniny. Trend, aby kuchnie były większe, by były otwartą przestrzenią, która zawiera jakąś formę strefy mieszkalnej, zachęca do dekorowania zasłonami lub roletami, a może nawet sofą i poduszkami.

WYBIERZ PRAKTYCZNĄ KONSTRUKCJĘ W KSZTAŁCIE LITERY U

Układy w kształcie litery U są instalowane w mniejszych kuchniach i wykorzystywane do maksymalnego przechowywania i powierzchni roboczej w kompaktowej obudowie. Kuchnia w kształcie litery U naprawdę wykorzystuje model trójkąta roboczego.

Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie zlewu, kuchenki i lodówki z trzech stron U. Ten układ tworzy idealnie wyważony trójkąt roboczy, w którym wszystko jest w zasięgu ręki, a także dużo miejsca na blacie między obszarami.

WPROWADŹ ODROBINĘ KOLORU

Wybierz odcień, który ożywi Twoją kuchnię i stworzy przyjazną przestrzeń do gotowania i rozrywki. Ponieważ kuchnia jest teraz wielofunkcyjnym pomieszczeniem zaprojektowanym zarówno do życia, jak i do gotowania, ważne jest, aby udekorować ją odpowiednio.

Neutralne barwy nie są dla wszystkich, a spory koszt nowej kuchni nie powinien sugerować, że należy zachować ostrożność. Chodzi raczej o wybór sposobu i miejsca wprowadzenia koloru, wybranie miejsc, które można łatwo zaktualizować, oraz wprowadzenie odcieni, które odzwierciedlają paletę kolorów w pozostałej części domu.

To zdumiewające, jak zmiana koloru farby lub kilka nowych płytek może nadać kuchni zupełnie nowy wygląd, podkreślając różne akcenty w domu

ZMAKSYMALIZUJ MAŁĄ KUCHNIĘ

Nie pozwól, aby brak miejsca ograniczał Twój styl. Przyjęcie ambitnego podejścia do projektu i wyposażenia może zaowocować efektowną małą kuchnią, która przewyższa swoją wagę.

Chociaż ma zastosowanie od dawna ugruntowana preferencja, aby dekorować małe przestrzenie, aby być „jasnym i jasnym”, ważne jest, aby Twoja kuchnia nie pogrążyła się w neutralnym mroku.

Nie bój się używać koloru – nawet bardzo jasne kolory w wykończeniach na wysoki połysk, takie jak zieleń limonki, niebieski, liliowy czy różowy. To świetny sposób na wzmocnienie Twojej kuchni, jeśli nie masz dużo miejsca do zabawy

ZAINWESTUJ W KAMIEŃ WYSOKIEJ JAKOŚCI

Piękny, wytrzymały i ponadczasowy, nic dziwnego, że kamień naturalny ma trwały urok w kuchni. Kamień dodaje dramatyzmu i naturalnego piękna Twojemu pokojowi, któremu po prostu nie można dorównać innymi materiałami.

Od wapienia i marmuru, granitu i łupka, ten wszechstronny materiał jest dostępny w szerokiej gamie odcieni i wzorów i może pasować do nowoczesnych, wiejskich i klasycznych projektów. Popularny w przypadku podłóg, ścian, blatów i backsplashów. Różnorodność kamienia i sposób jego wykończenia zapewnia tak mocny wygląd.

Pielęgnacja wszelkiego rodzaju kamienia wymaga dbałości, ponieważ jest to naturalnie porowaty materiał. Poziom utrzymania będzie zależał od kamienia, więc zapytaj sprzedawcę o radę i dokonaj wyboru w oparciu o zgodność ze stylem życia oraz estetykę.