Znalezienie odpowiednich pomysłów na szafki kuchenne ma kluczowe znaczenie dla stworzenia kuchni, którą pokochasz przez wiele lat.

Niezależnie od tego, czy wolisz klasyczny wygląd, czy coś bardziej nowoczesnego, te pomysły na szafki kuchenne zapewnią Ci inspirację, której potrzebujesz, aby stworzyć schemat, który nie jest nudny ani przestarzały. 

Jeśli szukasz więcej pomysłów na kuchnię , nasza obszerna funkcja oferuje inspirację dla kuchni na planie otwartym, kambuza, w kształcie litery U i w kształcie litery L.

WYBIERZ ELEGANCKI, BEZUCHWYTOWY DESIGN

Najnowsze współczesne projekty są oparte na wielozadaniowym, swobodnym designie o sparowanym wyglądzie. Dostępny w różnych wykończeniach, od białego o wysokim połysku po teksturowane drewno i ceramikę, jest to styl, który pięknie sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i z epoki.

Postęp technologiczny w drzwiach otwieranych i zamykanych push-open oznacza, że ​​można zrezygnować z uchwytów zarówno w szafkach ściennych, jak i dolnych. Jeśli wolisz nie mieć szafek otwieranych przyciskowo, wpuszczane uchwyty zapewniają ten sam elegancki wygląd i mogą być wyłożone kontrastowymi kolorami i materiałami, aby zwiększyć atrakcyjność. 

Niezależnie od tego, czy szukasz szafek bez uchwytów, aby jak najlepiej wykorzystać małą przestrzeń, czy też dużej przestrzeni otwartej i lekkiej, ważne jest, aby bałagan nie był zakłócony. Zbyt wiele przedmiotów na powierzchniach roboczych może zepsuć wygląd, więc upewnij się, że masz jak najwięcej miejsca do przechowywania, stosując najnowsze systemy szuflad. 

WPROWADŹ KOLOR DO SWOJEJ KUCHNI

Obserwujemy zdecydowany trend w kierunku odważniejszych, odważniejszych wyborów kolorystycznych dla wyrazistych kuchni o większej osobowości

 

Aby zapobiec przytłaczaniu mocnego koloru, używaj go w małych porcjach – na przykład w celu podkreślenia kluczowego punktu – lub trzymaj go poniżej linii bezpośredniego widzenia, gdy wchodzisz do kuchni. Zastanów się również nad skalą: duża kuchnia może przybrać znacznie większy rozbłysk koloru.

Jeśli obawiasz się, że kolorowa szafka może opóźnić lub zdominować projekt, wybierz neutralne odcienie, a następnie wprowadź kolor za pomocą płytek, farby i akcesoriów.

WPROWADŹ STACJĘ ŚNIADANIOWĄ

Przydaje się również szafka śniadaniowa lub stolik kawowy, w którym można przechowywać wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu, w tym kubki, ekspres do kawy i ciastka. Składane drzwiczki ułatwiają dostęp do zawartości szafki, a przestrzeń poniżej można wykorzystać na zintegrowaną szufladę lodówki do przechowywania mleka pod ręką.

PRACA W SPIŻARNI 

Bardzo lubiany klasyk, spiżarnia lub spiżarnia oferuje wszechstronne miejsce do przechowywania, które w równym stopniu nadaje się do współczesnego życia.

Rozwój domowego szefa kuchni i piekarza, nowoczesne nawyki zakupowe i trend w kierunku niskopoziomowych kuchni z kilkoma szafkami ściennymi stworzyły bardzo nowoczesną potrzebę posiadania hojnego sklepu centralnego, a współczesne spiżarnie – we wszystkich swoich postaciach i formatach – są znalezienie cenionego miejsca w kuchniach wiejskich, klasycznych i współczesnych.

W spiżarni jest coś, co zachęca do rozważenia estetyki obok praktyczności. Spiżarnia jest tradycyjnym pomieszczeniem, więc myślę, że fajnie jest wziąć z niej przykład projektowy i iść z nim – drewniane półki, uchwyty do przewijania i zimna płyta.

Płytsze półki nad głębszymi półkami, umieszczone na różnych wysokościach, umożliwiają łatwe przechowywanie, oglądanie i sięganie po różne rzeczy.