Chciałbyś odwiedzić Islandię? To miejsce wielu cudów, w którym współistnieją skrajności. Nocne słońce utrzymuje się latem, podczas gdy zimowe miesiące zapewniają tylko kilka cennych godzin światła słonecznego. To kraina aktywnych wulkanów i miejsce, w którym niektóre z ogromnych lodowców świata nazywają domem. Islandia jest na mojej liście podróży już od jakiegoś czasu i dzisiaj chciałem podzielić się z wami moim planem podróży z 10 niesamowitymi i interesującymi powodami, dla których warto odwiedzić Islandię.

Islandia co warto zobaczyć

Wycieczka po lodowcu na Islandii

Przygody takie jak  spacery po lodowcu są bardzo popularne,  a wędrówki po lodowcu to jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy, jakie można robić! Nie jestem typem osoby spędzającej dużo czasu na świeżym powietrzu, ale z różnymi poziomami trudności nawet ja mógłbym wybrać się na spacer po lodowcu. Lodowce powstają w ciągu setek, jeśli nie tysięcy lat, więc jak niesamowita byłaby możliwość spaceru po lodowcu?

Wybierz się na samodzielną wycieczkę

Perspektywa wycieczek z przewodnikiem jest naprawdę dobra, ale jeśli chcesz naprawdę zagłębić się we wszystko, co Islandia oferuje, wycieczka z własnym transportem jest koniecznością! W ofercie są nawet 4-dniowe wycieczki dla tych z nas, którzy chcą zrobić sobie małą przerwę podczas długich wakacji na Islandii. Na Islandii jest kilka całkiem wyjątkowych miejsc na pobyt . A jeśli wolisz spokojnie, możesz wybrać się na wycieczkę obwodnicą, która okrąża kraj w poszukiwaniu najlepszych miejsc do kąpieli!

Popływaj w gorących źródłach i basenach geotermalnych

Słynna na całym świecie Błękitna Laguna to stworzone przez człowieka uzdrowisko geotermalne i jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji Islandii. Jasne, może być pełne turystów i gości, ale nie bez powodu! Ciepłe wody (37–39 ° C / 99–102 ° F) są pełne siarki i krzemionki i podobno pomagają osobom cierpiącym na choroby skóry, takie jak łuszczyca. Jeśli nie cierpisz na łuszczycę, nadal możesz cieszyć się odmładzającym działaniem tej bogatej w minerały wody.

Ścigaj zorzę polarną

Niewiele rzeczy są tak wspaniały i porywający jako Aurora Borealis, najbardziej znany jako Northern Lights . Ten pokaz świateł tworzonych przez ziemskie pole magnetyczne oddziałujące z naładowanymi cząsteczkami słońca. Protony i elektrony, które opuszczają słońce i ładują się do pola magnetycznego Ziemi, tworzą majestatyczne kolory, które można zobaczyć, patrząc na zorzę polarną.

To zdecydowanie jeden z najlepszych powodów, aby odwiedzić Islandię. Czy wiesz, że obiektyw aparatu może wychwycić zorzę polarną lepiej niż gołym okiem?

Zobacz Płyty tektoniczne

Jedną z wielu unikalnych części Islandii są płyty tektoniczne, na których Ameryka Północna i Europa oddalają się od siebie. Ruch płyt tektonicznych powoduje powstawanie niewielkich pęknięć, które ostatecznie umożliwiają tworzenie się rzek i jezior. Odwiedzając Islandię, możesz podążać ścieżką na lądzie lub dołączyć do wielu, którzy nurkowali między tymi dwoma płytami tektonicznymi.

Wyjątkowa lokalizacja sprawia, że ​​jest to pozycja obowiązkowa dla nurków, ale ogromna widoczność sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej miejsce, które trzeba zobaczyć! Jeśli nie jesteś nurkiem, nie ma problemu, ponieważ w tym pięknym miejscu możesz również pływać lub nurkować z rurką.

Wejdź na plażę Czarnych Piasków Djúpalón

Dzięki swojej jedynej w swoim rodzaju czarnej plaży Djúpalón jest czymś, czego można doświadczyć. Położone w Parku Narodowym Snæfellsjökull czarne piaski plaży Djúpalón są łatwo dostępne dzięki asfaltowej drodze, która prowadzi prosto przez park.

Aby zobaczyć kościół Hallgrimskirkja

Położony w stolicy Islandii, Reykjaviku, ten wyjątkowo zaprojektowany kościół wydaje się być atrakcją dla każdego, kto odwiedza ten kraj. Unikalny projekt kościoła, wzorowany na wodospadzie Svartifoss w południowej części kraju, jest nie tylko miejscem kultu i obowiązkowym celem turystycznym. Jest to również punkt widokowy. Jest winda, która zabierze Cię na najwyższy punkt kościoła, z którego możesz podziwiać widoki na Reykjavik.

Będąc w okolicy, możesz skorzystać z objazdu do sklepu Tulipop. Tulipop to wyjątkowa marka, która oferuje niesamowite małe postacie zamieszkujące magiczną wyspę Tulipop. Postacie są nie tylko urocze, ale także wadliwe i radzą sobie z prawdziwymi zmartwieniami – co czyni je o wiele bardziej sympatycznymi!

Bezpieczeństwo

Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest to, jak bezpieczna jest Islandia. Bezpieczeństwo Islandii jest dla wielu jedną z jej głównych atrakcji. Wskaźnik przestępczości jest niski i to jest coś, co każdy podróżnik zawsze może docenić. Jednym z wielu powodów, dla których nie ma dużego napięcia między obywatelami Islandii, jest brak klasycyzmu (jest to coś, czego myślę, że zdecydowanie możemy się z tego czegoś nauczyć).

W kraju, który ma wysoki wskaźnik posiadania broni, przemoc z użyciem broni praktycznie nie istnieje. Proces posiadania broni jest złożony i traktowany bardzo poważnie.

Więc masz to! Ze swoimi wspaniałymi cudami i sprzecznymi krajobrazami, które wydają się być w doskonałej harmonii, Islandia jest obowiązkowym miejscem dla każdego, kto ceni miejsce pełne kultury i magicznej scenerii. Nie wspominając o miejscu, które może przenieść Cię z prawdziwego świata do niezrównanego raju.

Wskazówka bonusowa – nie daj się złapać bez połączenia z Internetem podczas wizyty na Islandii. Wynajmij kieszonkowy mobilny hotspot Wi-Fi, aby przeprowadzić Cię przez całą podróż. Kieszonkowy mobilny hotspot, taki jak ten genialny od Trawire , dosłownie mieści się w Twojej kieszeni! Oznacza to, że możesz utrzymywać połączenie z Internetem tak płynnie, jak to możliwe, nie tracąc nic!