To, co zdecydujesz się zrobić z własnym ciałem, jest w 100% Twoim powołaniem. Szczerze mówiąc, to, co sprawia, że ​​czujesz się najbardziej komfortowo i pewnie, nie podlega dyskusji. Jeśli chcesz paradować z zabiegami kosmetycznymi, to robisz to.Najważniejsze jest to, że masz wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby podjąć najlepszą dla siebie decyzję, oraz że wybrałeś lekarza, który cieszy się dobrą reputacją i jest odpowiedzialny.

Wszystko, co musisz wiedzieć o wypełniaczach

Co to jest wypełniacz?

Najczęściej używane wypełniacze są wykonane z kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w skórze.Dzięki swojej zdolności do magazynowania wilgoci kwas hialuronowy odpowiada za nadanie skórze jędrności i nawilżenia.Wypełniacze kwasu hialuronowego to żelopodobna substancja nadająca skórze objętość.Po wstrzyknięciu zaczynają integrować się z substancją skóry, przyciągając cząsteczki wody i nawilżając otaczającą tkankę.Chociaż istnieją inne rodzaje wypełniaczy, są one mniej popularne, ponieważ są nieodwracalne.Jest to poważna wada, ponieważ tych wypełniaczy nie można rozpuścić w przypadku powikłań.

Do czego służy wypełniacz?

Wypełniacze zostały po raz pierwszy użyte do leczenia zmarszczek i bruzd twarzy, aby powstrzymać oznaki starzenia.Od niedawna stosuje się wypełniacze, aby wzmocnić i uwydatnić rysy twarzy, takie jak tworzenie ostrzejszych kości policzkowych, bardziej zarysowanych linii żuchwy i prostszych nosów.Wypełniacze można również stosować na inne części ciała,takie jak dekolt, szyja i dłonie, aby odmłodzić skórę kremową.

Jaka jest różnica między wypełniaczami a botoksem?

Oba są używane do korygowania lub zapobiegania oznakom starzenia, ale wypełniacze i botoks są zupełnie inne.Podczas gdy wypełniacze są zwykle używane w celu zwiększenia objętości i uelastycznienia skóry, Botox (nazwa handlowa toksyny botulinowej) tymczasowo blokuje sygnały nerwowe w mięśniach, gdzie jest wstrzykiwany, aby ograniczyć ruch i leczyć „zmarszczki mimiczne”.

Gdzie są używane wypełniacze?

Wypełniacze to żelopodobna substancja, którą wstrzykuje się w różne części skóry.Głębokość iniekcji i konsystencja wypełniacza dyktują rezultaty, które zostaną osiągnięte: głębokie wstrzyknięcia twardymi wypełniaczami nadają twarzy objętość i kształt, średniogłębokie wstrzyknięcia średnio twardymi wypełniaczami zmniejszają widoczność zmarszczek, powierzchowne wstrzyknięcia do skóry właściwej z miękkimi wypełniaczami pomagają wygładzić zmarszczki, ujędrnić i nawilżyć skórę.

Nie warto też nic, że wypełniacze można wstrzykiwać na różne sposoby: za pomocą igły lub kaniuli.Kaniula to tępa rurka, która osadza wypełniacz pod skórą i może być stosowana do leczenia dowolnej części twarzy, np. Doliny łez, policzków, linii żuchwy lub ust.

Jakie rezultaty da wypełniacz?

Ważne jest, aby zrozumieć, że twoje życzenia muszą dyktować wyniki.Jeśli nie chcesz „rybich ust” lub „policzków chomika”, nie będziesz ich mieć!Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na dyskusję ze swoim lekarzem, aby upewnić się, że rozumieją Twoje cele.

Często widzę pacjentów, którzy wzdrygają się na myśl, że wyglądają „fałszywie”, a to zniechęca ich kiedykolwiek do leczenia wypełniaczami.W rzeczywistości praktycznie niemożliwe jest „przesadzenie” z wypełniaczami podczas jednego ostrożnego zabiegu.Sytuacja może pójść nie tak, gdy ludzie dodają wypełniacz przez wiele sesji, aż ich wyniki będą wyglądać nieproporcjonalnie i nienaturalnie.Możesz zapytać „ale dlaczego?”a odpowiedź nie jest prosta.

Niektórzy ludzie cieszą się z procesu zmiany, niektórzy mogli stracić zdolność obiektywnej oceny swojego wyglądu, inni mogą nie mieć jasności co do tego, gdzie mogą wyznaczyć granicę między wyrażaniem siebie a ryzykiem dla zdrowia.W takich przypadkach obowiązkiem lekarza musi być odprowadzenie pacjenta od zabiegów, które przyniosą słabe efekty estetyczne lub kliniczne.

Rezultaty po leczeniu wypełniaczem będą oczywiście różne w zależności od osoby i leczonych obszarów.To normalne, że przez kilka dni po zastosowaniu wypełniaczy do twarzy może pojawić się obrzęk i być może nawet zasinienie, ale generalnie widać natychmiastową różnicę w objętości i kształcie leczonego obszaru.Wyniki mają tendencję do poprawy, gdy obrzęk ustąpi, a wypełniacz zacznie bardziej naturalnie osadzać się na skórze.Może to zająć około dwóch tygodni.

Jak długo trwają wypełniacze?

Każda twarz jest inna i zależy to również od rodzaju użytego wypełniacza i miejsca, w którym został wstrzyknięty, ale większość wypełniaczy wytrzyma od 6 do 18 miesięcy.

Jaki jest najlepszy wypełniacz do użycia?

Wybór najlepszego wypełniacza zależy od obszaru, który ma być leczony.Istnieje kilka powszechnie używanych i dobrze znanych marek wypełniaczy.

Dostępnych jest również wiele innych wypełniaczy, a praktycy często mają tendencję do używania jednej konkretnej marki.W Wielkiej Brytanii wypełniacze są uważane za wyrób medyczny i dlatego mają kilka ograniczeń lub przepisów.W związku z tym wielu praktyków zwróci się do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) w celu uzyskania wskazówek dotyczących stosowania i bezpieczeństwa wypełniaczy.

Następnie zapytaj swojego lekarza o wybór wypełniacza.Bardzo uspokajające jest zrozumienie przez lekarza właściwości fizycznych wypełniacza i jego dopasowania do leczonego obszaru.Na przykład, jeśli leczymy doliny łez, można by potrzebować wypełniacza, który nie zmienia się zbytnio pod względem objętości, a zatem nie „nadyma się” z powodu braku snu, podróży lub nadmiaru soli;lub jeśli leczysz usta, chciałbyś mieć miękki i elastyczny wypełniacz, który może poruszać się płynnie wraz z naturalnym ruchem warg.

Nie taki wynik chciałaś? To nie koniec świata!

Pamiętaj, że pełne ustabilizowanie się wypełniacza może zająć do dwóch tygodni, jeśli po tym czasie nie będziesz zadowolony z wyników, umów się na wizytę kontrolną ze swoim lekarzem.W większości przypadków można go zwykle skorygować lub całkowicie rozpuścić.Wypełniacze kwasu hialuronowego są naturalnie rozkładane przez skórę.Proces ten trwa średnio 12 miesięcy, ale zależy to od użytego wypełniacza i leczonej powierzchni.Obszary z niewielkim ruchem lub napięciem mięśni, takie jak doliny łez, skronie lub szczęka, zwykle dobrze się utrzymują;podczas gdy obszary o większym ruchu lub napięciu, takie jak usta, nos i policzki, będą miały tendencję do krótszego czasu.

Jakie są zagrożenia związane ze stosowaniem wypełniaczy przez długi czas?

Ponieważ kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie, jest on akceptowany przez nasz organizm jako naturalny – nie ma dowodów na to, że długotrwałe stosowanie jest w ogóle szkodliwe.W rzeczywistości długie łańcuchy kwasu hialuronowego, takie jak te znajdujące się w wypełniaczach, są przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Dla niezdecydowanych: Czy wiesz, że można sprawdzić, jak możesz wyglądać z wypełniaczami bez konieczności podejmowania decyzji?

Możesz wykonać próbny zastrzyk z solą fizjologiczną (słoną wodą), aby zobaczyć, jak mogą wyglądać twoje wypełniacze.Na przykład, twój lekarz może wstrzyknąć sól fizjologiczną w usta, aby pokazać ci, jak może wyglądać wypełniacz.Oczywiście nie jest to całkowicie dokładne, a wyniki prawdopodobnie będą nieco inne przy użyciu wypełniacza, ale może dać ci wyobrażenie, czy leczenie będzie Ci odpowiadać.