Uwielbiamy teksturę włosów we wszystkich jej pięknych formach – kręcone, perwersyjne, proste, falowane. Jeśli chodzi o wybieranie stylu, który działa, uważamy, że zawsze powinieneś to robić.

Ale wiemy, jak frustrujące mogą być włosy, gdy nie grają w piłkę i zamiast tego zaplątują się w kędzierzawą kulkę. Jeśli twoje kosmyki są zbyt niesforne, by zawijać się w sprężyste loki, i zbyt w przeciwieństwie do siedzenia prosto, kuracja keratynowa może być odpowiedzią, której potrzebujesz.

Znany również jako suszenie keratynowe lub suszenie brazylijskie), to najskuteczniejszy zabieg wygładzający dla włosów skłonnych do puszenia się . Możesz wejść do salonu wyglądając dziko i wyłonić się z chłodem, spokojem i skupieniem dzięki ultra eleganckim kosmykom. Najlepszy kawałek? Będzie tak wyglądać do sześciu miesięcy.

Oczywiście, w przeciwieństwie do farbowania w pudełku lub nerwowego strzyżenia włosów DIY , zabiegi keratynowe nie są możliwe do wykonania bez pomocy profesjonalisty, więc nie jest to coś, co możemy zrobić sami w domu.

Jednak jedną rzeczą, którą możemy zrobić przed ponownym otwarciem salonów, jest uzbrojenie się we wszystkie informacje, których potrzebujemy, aby wiedzieć, czym są zabiegi keratynowe i jak działają, tak aby jak tylko te drzwi się otworzą, jesteśmy gotowi i pędzi do toczenia …

Co to jest keratyna?

Keratyna to główne białko we włosach, skórze i paznokciach. Stanowi do 91 procent włosów i zawiera 16 różnych aminokwasów, z których najważniejszym jest cysteina, ponieważ tworzy we włosach mostki siarkowe, które nadają im wewnętrzną siłę”.

Dlaczego nasze włosy potrzebują keratyny?

Jeśli Twój naturalny poziom keratyny jest niski, Twoje włosy mogą wydawać się suche, puszące się, odwodnione i zniszczone , i właśnie tam pojawia się sztuczna kuracja. Zabiegi keratynowe są tak skuteczne, że mają nawet królewską pieczęć uznania ze strony nikogo innego niż Meghan Markle podobno polegała na nich, jeśli chodzi o jej słynne gładkie włosy.

Co to jest zabieg keratynowy?

Zabieg keratynowy to półtrwały zabieg chemicznego wygładzania, który może wygładzić włosy, nadać im blask i wyeliminować puszenie się nawet do sześciu miesięcy. Działa poprzez tworzenie na włosach powłoki naśladującej gładkość i połysk .

Jak działa zabieg keratynowy?

Ale pomimo nazwy keratyna nie jest głównym składnikiem. Włosy nie mogą przyjąć więcej niż około 1% dodatkowej keratyny podczas zabiegu bez utraty równowagi nawilżenia i białka. Ta równowaga jest niezbędna, aby włosy zachowały swoją siłę, sprężystość i plastyczność”.

Dlatego większość zabiegów keratynowych wykorzystuje inne źródła białka do naprawy włosów, w tym kukurydzę, warzywa, soję i pszenicę. Ale aby naprawdę uzyskać to gładkie, lśniące i lśniące wykończenie, keratynowe zabiegi w salonie wymagają czegoś więcej niż tylko protein.

Wczesne zabiegi keratynowe zawierały formaldehyd lub glikol metylenowy, ale zostały one zakazane ze względu na obawy o zdrowie i bezpieczeństwo. Nowoczesne preparaty wykorzystują składniki takie jak mieszanka kwasu glioksalowego i karbocysteiny, która wzmacnia, naprawia, wygładza i prostuje.

Dla kogo najlepsze są zabiegi keratynowe?

Ludzie często kojarzą zabiegi keratynowe z prostowaniem , a chociaż to robi, nowoczesne formuły w takim samym stopniu opierają się na odbudowie i wzmocnieniu włosów.

Idealnymi kandydatami są osoby o włosach kręconych , falowanych, kędzierzawych lub niesfornych; „W zasadzie każdy, komu nie podoba się ich naturalny. Dla klientów, którzy uważają, że ich włosy są zbyt grube i dlatego ich stylizacja trwa zbyt długo, główną zaletą po kuracji jest to, że są one o wiele szybsze i łatwiejsze do ułożenia.

Co dzieje się podczas kuracji keratynowej?

Różne produkty i salony mają różne metody, więc upewnij się, że zapoznałeś się z nimi przed zarezerwowaniem wizyty.

Większość zacznie od delikatnego szamponu oczyszczającego, aby przygotować włosy, przed nałożeniem keratyny (niektóre najpierw wysuszą włosy, inne pozostawią je wilgotne), a następnie pozostaw na około 15-60 minut w zależności od produktu.

Starsze produkty zostały następnie wysuszone i wyprasowane, podczas gdy nowsze, bardziej zaawansowane produkty są lekko spłukiwane (w celu usunięcia nadmiaru produktu) przed suszeniem i prasowaniem.

Błyszczący, lśniący i lekki efekt pod koniec wizyty powinien utrzymywać się do pięciu miesięcy lub do czasu, gdy kuracja naturalnie się zepsuje.

Jak długo trwają zabiegi keratynowe?

Zależy to od rodzaju włosów i sposobu ich pielęgnacji. Ale zabiegi keratynowe powinny trwać od dwóch do sześciu miesięcy. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami pielęgnacji dotyczącymi konkretnego leczenia. Niektóre wymagają unikania mycia lub układania włosów przez około trzy dni, inne pozwalają na mycie i stylizację po 30 minutach. Warto też wziąć pod uwagę, jakiego szamponu używasz. Siarczany mogą szybciej zepsuć kurację, więc jeśli chcesz przedłużyć kurację, używaj delikatnych, bezsiarczanowych szamponów. Zabieg wyblaknie w sposób naturalny w ciągu kilku miesięcy, a Twoje włosy w końcu powrócą do swojego naturalnego stanu. Kiedy to nastąpi, możesz zdecydować, czy chcesz skorzystać z kolejnej kuracji keratynowej.