czy-zle-zrobiony-botoks-mozna-poprawic

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej należą do stałej oferty licznych gabinetów medycyny estetycznej. Botoks używany jest przede wszystkim w celu usunięcia płytkich zmarszczek mimicznych. Niestety nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Co zrobić w takich sytuacjach? Czy źle zrobiony botoks można poprawić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu.

Co to znaczy, że botoks został źle zrobiony?

Na początek warto wyjaśnić, kiedy pacjenci gabinetów medycyny mogą być niezadowoleni z efektu zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Celem wykonania botoksu jest poprawa wyglądu danej osoby. Jeżeli dążenie to nie zostanie osiągnięte, to można przypuszczać, że zabieg nie przebiegł zgodnie z planem i być może wymaga poprawki.

Jednym z powodów, dla których pacjenci bywają niezadowoleni ze zrobionego botoksu, jest specyficzne „unieruchomienie” twarzy. Mamy na myśli sytuację, w której mimika jest „zamrożona”, w wyniku czego twarz wygląda nienaturalnie. Choć niektórym pacjentom może odpowiadać taki efekt, dla wielu z nich jest on niedopuszczalny.

Równie nieestetyczna może być twarz, której poszczególne partie nie współgrają ze sobą. Dzieje się tak między innymi wtedy, kiedy botoks na usta jest jedynym zabiegiem, na który zdecydował się pacjent, a na pozostałej części twarzy, np. na czole, zauważalne są wyraźne zmarszczki. Wiele osób uważa, że botoks został źle zrobiony również wtedy, kiedy w okolicy brwi tworzy się tzw. efekt Mefisto – osoba, która poddała się zabiegowi, wygląda wtedy, jakby była stale zaskoczona.

Jak zniwelować efekt źle zrobionego botoksu?

Przedstawiciele gabinetów takich jak FaceMed z Warszawy, w których wykonywane są zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, bywają pytani przez pacjentów o to, czy źle zrobiony botoks można poprawić. Ewentualne poprawki są możliwe, natomiast wyłącznie w wybranych przypadkach.

Efekt zabiegu z użyciem botoksu może zostać zniwelowany za pomocą sesji z wykorzystaniem fal radiowych. Takie rozwiązanie problemu jest odpowiednie w sytuacji pojawienia się opadających brwi. Kiedy jednak na twarzy pacjenta dostrzegalny jest efekt Mefisto, wówczas korekta polega na zaaplikowaniu dodatkowej porcji botoksu w miejsce wymagające poprawki. Takie działanie sprawdza się również wtedy, kiedy pomiędzy dwoma brwiami zauważalna jest duża asymetria. Jeśli botoks został zaaplikowany w zbyt dużej ilości, należy poczekać, aż jego działanie przestanie być dostrzegalne.