Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Przeprowadza się go jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej, a także jako wsparcie leczenia niektórych chorób skóry. Polega na podaniu w głąb skóry małych dawek leków lub innych środków aktywnych za pomocą cienkiej igły. Zobacz, kiedy wskazana jest mezoterapia igłowa i jakie substancje są wykorzystywane podczas zabiegu.

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa należy do najmniej inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Poprzez cienkie nakłucia wprowadza się do powierzchniowych warstw skóry odpowiednio dobrane do jej potrzeb preparaty. Sam zabieg nie należy do bardzo bolesnych, ale osoby wrażliwe na ból znieczula się przed nim specjalnym kremem znieczulającym. Dzięki temu odczucia podczas zabiegu nie powodują niemal żadnego dyskomfortu. Całość może trwać od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru, na którym wykonuje się nakłucia. Najczęściej przeprowadza się mezoterapię twarzy, szyi i dekoltu, ale można nakłuwać także ramiona, brzuch lub uda.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg ten poleca się osobom, które chcą poprawić stan swojej skóry albo wspomóc leczenie niektórych schorzeń. Podanie składników aktywnych wprost do warstw skóry zwiększa metabolizm komórek i stymuluje komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawia mikrokrążenie w skórze. Szczególnie poleca się mezoterapię igłową w przypadku:

  • utraty jędrności skóry,

  • drobnych zmarszczek,

  • cieni pod oczami i utraty blasku skóry,

  • cellulitu,

  • przebarwień,

  • łojotoku,

  • wypadania włosów lub łysienia.

Substancje stosowane podczas zabiegu mezoterapii igłowej

Do zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różne substancje. Decyzję o wyborze odpowiedniego preparatu podejmuje osoba przeprowadzająca zabieg. Ważne, by stosowane preparaty posiadały odpowiednie certyfikaty. Takie produkty można kupić na przykład w hurtowni Beauty Nova.

Najczęściej do zabiegu wykorzystuje się kwas hialuronowy nieusieciowany, witaminy, minerały, peptydy biometyczne, enzymy, a także substancje o działaniu lipolitycznym. Specjaliści polecają szczególnie korzystanie z kwasu hialuronowego, który działa silnie nawilżająco na skórę.